En zararsız sigara hangisidir?

• Konuyu başlatan Kdr454
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 15B
Merakımdan sormuştum sigara kullanmıyorum bir bağımlılığım da yok. Bu zamana kadar 10 tane içmişimdir.
Sigara hem cebe hem sağlığa zarar en ucuz sigara 13 lira falan o para bir haftada 90 lira falan ediyor gider 1 kilo kuruyemiş alırım yerim daha iyi.
Hocam 1 paket sigaram olsa onu ben 3 ay kullanırım. :D

Merakımdan sormuştum sigara kullanmıyorum bir bağımlılığım da yok. Bu zamana kadar 10 tane içmişimdir.

Hocam 1 paket sigaram olsa onu ben 3 ay kullanırım. :D

Öyle olmuyor işte bir başlayınca bağımlılık yapıyor kandırma beni fazla içmiyorum diyen bile günde kaç tane içiyor gözümle görüyorum.

Sigara hem cebe hem sağlığa zarar en ucuz sigara 13 lira falan o para bir haftada 90 lira falan ediyor gider 1 kilo kuruyemiş alırım yerim daha iyi.
Markette çalışıyorum en ucuzu 14.5 bu da 107,5 cebe zarar.

1 ayda en fazla 5 tane falan içerim o da içime çekmeden, dumanı için sırf. :D
Puro hiç bilmiyorum nasıl bir şeydir acaba, zararsız mı?
Sigara bildiğimiz sigara. İçine çekilmeyecekse pek bir anlamı yok çünkü bildiğimiz yanık kağıt tadı var ve dumanı da pek yok zaten. Puronun ise aromalıları var ve sigara tadından biraz daha farklı, biraz daha aromalı bir tat veriyor kalitesine göre. İçimi daha hoş ve dumanı daha yoğun veriyor.

Sigara ve puro ikisi de gayet zararlı fakat siz keyfi amaçlı içmek istediğiniz için puro önerisini verdim. En temizi tabii ki hiç ağzınıza sürmemeniz ama kırk yılın başı içerim derseniz puroya bakın derim.

Sigara bildiğimiz sigara. İçine çekilmeyecekse pek bir anlamı yok çünkü bildiğimiz yanık kağıt tadı var ve dumanı da pek yok zaten. Puronun ise aromalıları var ve sigara tadından biraz daha farklı, biraz daha aromalı bir tat veriyor kalitesine göre. İçimi daha hoş ve dumanı daha yoğun veriyor.

Sigara ve puro ikisi de gayet zararlı fakat siz keyfi amaçlı içmek istediğiniz için puro önerisini verdim. En temizi tabii ki hiç ağzınıza sürmemeniz ama kırk yılın başı içerim derseniz puroya bakın derim.

Hiçbirini içmiyorum, içmeyi de düşünmüyorum. İlla içecek olursam da 2 ayda 5 tane ya içerim ya içmem.

Hiç bulaşmayın. Gerçek tiryakiler böyle başlıyor. Kendine böyle bir şey yapmaya değmez. Sürekli boğazında iğrenç bir balgam birikecek. Derin bir nefes aldığında gelen dinginlik bile artık olmayacak. Değer mi?
Kendimi tiryaki olarak tanımlasam yeridir. Arkadaşın dedikleri tamamen doğru özellikle o dinginlik hissinin olmaması gerçekten kötü bir şey. 2 gün üst üste sigara içmediğim olduğunda gelen enerjik hal bana neden bu laneti bırakmıyorsun dedirtiyor ama bırakmak kesinlikle kolay değil hiç başlamayın.

Sigara özentilikten başka bir şey değildir. Siz diğerleri gibi olmayın. Boşuna özenmeyin. Bir farkınız olsun. Kimse bir anda sigara tiryakisi olarak başlamıyor. Az az başlayıp artırıyorlar. Yine de karar sizin hocam. Ayrıca bir kız olsam sigaradan dişi sararmış birisini öpmek istemezdim.

@omruK @cxnnorx Sizde ağlamayın hocam kızgın atıp. En sinir olduğum şey ya.
Mesaj yollasan da anlasak derdini.
Sigara özentilikten başka bir şey değildir. Siz diğerleri gibi olmayın. Boşuna özenmeyin. Bir farkınız olsun. Kimse bir anda sigara tiryakisi olarak başlamıyor. Az az başlayıp artırıyorlar. Yine de karar sizin hocam. Ayrıca bir kız olsam sigaradan dişi sararmış birisini öpmek istemezdim.

Eyvallah hocam.
Zaten kullanmıyorum ama kullanmayı düşünmüştüm ve bu konuyu açmam iyi oldu çünkü artık kesinlikle kullanmamaya karar verdim.

Konu kilitlenebilir cevabımı aldım ve sigara kesinlikle içmeyeceğim.
Herkese teşekkürler. :)

Sizde ağlamayın hocam kızgın atıp. En sinir olduğum şey ya.
Mesaj yollasan da anlasak derdini
Sinirlendiğim şey bir kişinin daha tütün ürünleri kullanmaya başlaması. İfadeden anlaşılır diye düşünmüştüm. Ayriyeten vazgeçmenize mutlu oldum.

Geri
Yukarı