EndeavourOS önerisi

BeratForr

Decapat
Daha fazla  
Güzel görünümlü DE(desktop environments) istiyorum. Şu an KDE ile GNOME arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
Güzel görünümlü de istiyorum. Şu an KDE ile GNOME arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?

KDE fazla özelleştirilebilir bir yapıya sahip. Ama yer yer sıkıntılar çıkarabiliyor.

GNOME KDE kadar olmasa da gene özelleştirilebilir. Ben GNOME taraftarıyım ama oyun gibi işler için KDE daha iyi olabilir.

GNOME bende cok daha stabil calisiyor.

KDE kullanırken sırf KDE'den kaynaklı bir sürü problem yaşamıştım. GNOME geçtiğimden beri arayüz kaynaklı en fazla 1-2 problem yaşamışımdır.

KDE çok fazla özelleştirilebilir önerimdir.

KDE fazla özelleştirilebilir bir yapıya sahip. Ama yer yer sıkıntılar çıkarabiliyor.

GNOME KDE kadar olmasa da gene özelleştirilebilir. Ben GNOME taraftarıyım ama oyun gibi işler için KDE daha iyi olabilir.

KDE kullanırken sırf KDE'den kaynaklı bir sürü problem yaşamıştım. GNOME geçtiğimden beri arayüz kaynaklı en fazla 1-2 problem yaşamışımdır.
Ben KDE3'ten bu yana yasadigim sorunlari saysam aksam olur yani. Bir sekilde sorunsuz kullananlar da var ama anlayamiyorum sebebini.

Ben minimal olarak kurdum ve Hyprland yükleyip yapılandırdım.

Burada da tüm config ve etc düzenlemelerim var. @202 hocam da yeni sistemde otomatik kurulması için script hazırladı. Basit ve klavye kısayolları içerikte yazıyor. Hafif bir şeyler arıyorsanız işinize yarayabilir.

Onun dışında DE olarak KDE öneririm.

Ben minimal olarak kurdum ve Hyprland yükleyip yapılandırdım.

Burada da tüm Config ve ETC düzenlemelerim var. @202 hocam da yeni sistemde otomatik kurulması için script hazırladı. Basit ve klavye kısayolları içerikte yazıyor. Hafif bir şeyler arıyorsanız işinize yarayabilir.

Onun dışında DE olarak KDE öneririm.

i3 için de böyle bir şey yapabilir misiniz? X11 desteği olmadığı için Hyprland sorun çıkartıyor.

i3 için de böyle bir şey yapabilir misiniz? X11 desteği olmadığı için Hyprland sorun çıkartıyor.
Vakit bulursam yapmak istiyorum ancak x11 destekleyen panellerle ilgili araştırma yapmam gerekeceği için biraz uzun sürebilir. Eğer yaparsam sizi etiketlerim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı