Çözüldü EndeavourOS Wireless adaptörünü görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

deezwend

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bu akşam hangi dağıtımı kullanmam gerektiğine dair bir öneri almak için konu açmıştım forumda ve EndeavourOS kurmaya karar verdim. Kurdum fakat bir türlü Wireless Adaptörümü görmüyor sistem. Nasıl düzeltebilirim? Daha doğrusu düzeltebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim, gerçekten kafayı yemek üzereyim.

1654980581311.png

Üstte Qualcomm ATHEROS Killer E220X diye bir şey gösteriyor. Ne olduğunu bilmiyorum.

Wireless adaptörümün modeli: Schuzz Rocketek 600Mbps

(Şu anlık bilgisayara telefondan aktarıyorum interneti.)
@Linux Aliskanligi

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çok çok teşekkürler. Üstümden sanki gerçekten bir tır kalktı. Dün akşamdan beri kafayı yedirtti bana.
Rica ederim, ne demek. Linux konularında beni etiketleyebilirsiniz. 😉

Rica ederim, ne demek. Linux konularında beni etiketleyebilirsiniz. 😉
Tamamdır hocam. Bu arada bir şey daha sormak istiyorum affınıza sığınarak. WiFi çubuğu Windows'da full çekiyordu. Linux'da ise 2 çubuk. Şu an burada yağmur yağıyor. Onla alakalı olabilir mi?

Tamamdır hocam. Bu arada bir şey daha sormak istiyorum affınıza sığınarak. WiFi çubuğu Windows'da full çekiyordu. Linux'da ise 2 çubuk. Şu an burada yağmur yağıyor. Onla alakalı olabilir mi?
Onun hakkında bir bilgim yok hocam, belki öyledir...

Linux Mint'i kurup şu komutları girmeniz gerekmekte:

sudo apt update sudo apt install build-essential git dkms
git clone GitHub - brektrou/rtl8821CU: Realtek RTL8811CU/RTL8821CU USB Wi-Fi adapter driver for Linux
cd rtl8821CU
chmod +x dkms-install.sh
sudo ./dkms-install.sh
sudo modprobe 8821cu
sudo reboot
Hocam Linux Mint'u çok beğenmediğimden tekrar EndeavourOS'a geçtim. EndeavourOS sanırım Arch Linux olduğu için komutlar farklı. Bu komutları bana Arch Linux'a göre yeniden verebilir misiniz ?

Geri
Yukarı