Çözüldü Ender 3 Pro vs Ender 3 V2

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
ABS baskı alma düşüncem yok hocam PLA kullanırım.
Ortam sıcaklığı önemli mi peki? Yani kışın Sivas soğuğunda balkonda sorunsuz çıktı alabilir miyim :D.

Aradaki 40 dolar 500 TL olmasa keşke.

Kesinlikle V2 tercih edeceğim o zaman, teşekkürler :).

Baskı çatlayabilir. Rüzgarsız ortam olması lazım ortalama 24 derece oda sıcaklığı öneriliyor. Ben 3 defa ABS baskı aldım sadece çok sert olması gereken bir şey yapmıyorum çünkü.
Mıknatıslı zemin o kadar da gerekli değil dostum. 3 yıldır pek çok farklı 3D yazıcı kullanmış biri olarak söylüyorum bunları. V2 daha mantıklı seçim olacaktır.
Farkları konusunda bir bilginiz var mı acaba? Sessiz olması dışına. Bide sessizlik derken ℅100 sessiz değildir herhalde :) Yani mesela çıktı alınan odada uyunabilir mi?
Bütçeniz varsa V2. Zemini cam diye biliyorum. Mıknatıs var mı fikrim yok.
Peder bey kalitelisini al dedi de farkları merak ettim.

Farkları konusunda bir bilginiz var mı acaba? Sessiz olması dışına. Bir de sessizlik derken ℅100 sessiz değildir herhalde :) Yani mesela çıktı alınan odada uyunabilir mi?

Peder bey kalitelisini al dedi de farkları merak ettim.

Şu an aktif kullandığım cihaz CR10S Pro 6K'lık bir fiyatı var. Motor sürücüler gayet sessiz çalışmasına rağmen fanlar gürültülü çalışıyor. %100 seesiz imkansız ultimaker cihazlar gibi olanlar hariç. Ben fanlarımı kendim sessizlerle değiştridim. PLA çıktı alırsanzı zararlı değil, çünkü ham maddesi nişasta ama koku olur yine de. ABS filament ciğerleriniz için çok zararlı hatta baskıyı balkonda yapın eğer ABS kullanacaksanız. PLA yeterli olur ama, şahsen PLA baskı yapılan odada uyumuşluğum var.

Şu an aktif kullandığım cihaz CR10S Pro 6K'lık bir fiyatı var. Motor sürücüler gayet sessiz çalışmasına rağmen fanlar gürültülü çalışıyor. %100 seesiz imkansız ultimaker cihazlar gibi olanlar hariç. Ben fanlarımı kendim sessizlerle değiştridim. PLA çıktı alırsanzı zararlı değil, çünkü ham maddesi nişasta ama koku olur yine de. ABS filament ciğerleriniz için çok zararlı hatta baskıyı balkonda yapın eğer ABS kullanacaksanız. PLA yeterli olur ama, şahsen PLA baskı yapılan odada uyumuşluğum var.
ABS baskı alma düşüncem yok hocam PLA kullanırım.
Ortam sıcaklığı önemli mi peki? Yani kışın Sivas soğuğunda balkonda sorunsuz çıktı alabilir miyim :D.
Almışken Ultimaker al. :D 25.000 TL olmuş. Bana hediye edildiği zaman 4000 TL falandı.

V2 al derim. Aradaki 40 dolara değer.
Aradaki 40 dolar 500 TL olmasa keşke..
Kesinlikle, V2'nin arayüz kalitesi bile yeterli almak için.
Kesinlikle v2 tercih edeceğim o zaman, teşekkürler :).

Balkonda o ürünü niye çalıştırmayı düşünüyorsun ki?
Odam maalesef abimle ortak şu an ve çıktılar geceye taşarsa odamın balkonu çıktı almaya devam etmek için en rahat yer, kabloları taşırım çıktıya devam eder diye düşündüm ama elektrik kesintisi koruması ve durdurma seçeneği varmış sanırım geceye taşarsa mutfak/salon/antreler vb. bir yere taşırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı