Ender 3 V2 filament extruder ses yapıyor

qwertycan

Femtopat
Daha fazla  
2.el almış olduğum ender 3 V2 de bu sefer de extruderden değişik bir ses gelmeye başladı bu ses ne sesidir çok rahatsız etmeye başladı yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.el almış olduğum ender 3 V2 de bu sefer de extruderden değişik bir ses gelmeye başladı bu ses ne sesidir çok rahatsız etmeye başladı yardımcı olursanız sevinirim.

Ses vahiy olarak mı geliyor bize? 🤣

Fandan olabilir, filament eriyip dışarı çıkınca baloncuk patlaması gibi ses yapıyor bazen o da olabilir. 2. El diyorsun modifiye varsa Direct Drive motor falan takıldıysa o olabilir. Vs. vs.

Fandan olabilir, filament eriyip dışarı çıkınca baloncuk patlaması gibi ses yapıyor bazen o da olabilir. 2. El diyorsun modifiye varsa Direct Drive motor falan takıldıysa o olabilir. Vs. vs.
Buraya video yükledim ilk başta yüklenmemiş hocam.

Buyrun hocam sanki flüt çalışıyor cihaz.

Screenshot 2023-10-18 204748.jpg

Ses motordan veya extruderdan değil de buzzerdan geliyor gibi sanki. En azından ben videodan öyle anladım. Ender 3 modellerinde buzzer ile hata bilgisi veriliyor.

Termistör hatası, anakart arızası, ısıtıcı bloğun bağlantılarında kısa devre gibi birkaç durum daha bu tarz seslere sebep olabiliyor. Kendim incelemiş olsam anlardımda uzaktan test etmeden söylemek zor.

Ses Extruder den geliyor hocam . Bundan öncesinde de tak tak diye ses geliyordu şimdi flüt çalıyor cihazda hergün farklı bir arıza farklı bir ses ile karşılaşır oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı