Ender 3V2 peş peşe gelen hatalar

O da olmazsa makinenin ilk Firmware'ini yüklemeyi deneyip sonra güncelini yüklemeyi de deneyebilirsin.
Daha önce yükleme yaptığını söylediğin için söylememe gerek var mı bilmiyorum ama ZIP'li dosyanın içindeki bin uzantılı dosya ile güncelleme yapıyor olmalısın.

Bin dosyasını atıyorum .bu arada her şeyi doğru yapıyormuşum ,sadece ilk başka yanlış güncellemeyi yüklemeye çalışmışım onda da zaten ekran böyle kalmıştı hala böyle.
Hatta bunları indirdim yani en son 2. sıradakini farklı şekillerde denedim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    75,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Baktığım kadarıyla ilk başlarda anakartta stm32.. Çipler kullanılmış, sonlara doğru gd çipler.

Sendeki stm32 mi gd. Mi?

Ben bu termistörü eğer sıkı takıp ucuna zarar verdiysem. Cihazda bunu eksik parça olarak algıdığı zaman, acaba güncellemeye engel olur mu? Bütün sorun burada gibi.

Sanmam. Çipe baktın mı? Firmware'lerde öyle bir ayrım yapılmış.

Hocam bendeki kart bu. Ben pek kartlara hakim değilim sanırım stm bu satıcıya sordum ama cevap gelmedi. Lehimlerde ve başka bir şey de sorun göremedim iyice kontrol ettim. Şu beyaz kabloda benim yeni transistörün kablosu.

Dosya Ekleri

• b1e878bf-73e8-4e52-993c-d279cef0d880.jpg
    b1e878bf-73e8-4e52-993c-d279cef0d880.jpg
    275,4 KB · Görüntüleme: 27
Hayır çok hızlı, birkaç snlik bir işlem. Kapasitesi büyük bir SD kart kullanıyorsan kullanma, ürünle geleni kullan, fat32 formatında olması gerek diye hatırlıyorum ama net hatırlamıyorum. Dosya ismi daha önce kullanmadıysan firmware, firmware1, firmware2 vb. şekilde olsun.

Makine kapalı iken kartı takıp sonra çalıştır.

Aynen FAT32 formatında olması gerekiyor.

Ok, o zaman gdli Firmware kurmayı denemen gerek. Yukarıda linkini verdiğim yerden ilk yüklediğinin bir altındakini dene.

Bu iki resimi örnek olarak attım benim yüklediğim ilk WinRAR dosyasındaki, (ender-3 v2_hw_v4.2.2_sw_v1.0.7_202200811.bin) tabii bunu rastgele bir isimle içeri atıyorum.

Dosya Ekleri

• dosya 2.png
    dosya 2.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 13
  • dosya.png
    dosya.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı