Endüstri mühendisliği için Gaming laptop önerisi

Bütçe
13.000

NotForYou

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, endüstri mühendisliği bölümünü kazandım ve kendime bir laptop almak istiyorum. Malum ülke şartları, üniversiteye hazırlık, harcamalar vb. gibi sorunlardan dolayı çok üst düzey bir laptop almak da istemiyorum. Bölümümde Excel, AutoCAD, SolidWorks, C#, Matlab, spss gibi bilgisayar programlarının sık kullanıldığını öğrendim. Ek olarak oynayacağım oyunları listelemem gerekirse Witcher 3, RDR 2, Valorant, LoL tarzı oyunlar diyebilirim. Bütçemin üst sınırı 13.000 fakat benim aklımda 2 tane laptop var. Var ise sizin de tavsiyelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

- Acer Aspire 7 A715
- HP Victus 16 E0006NT

Son düzenleme:
Merhaba, endüstri mühendisliği bölümünü kazandım ve kendime bir laptop almak istiyorum. Malum ülke şartları, üniversiteye hazırlık, harcamalar vb. gibi sorunlardan dolayı çok üst düzey bir laptop almak da istemiyorum. Bölümümde Excel, AutoCAD, SolidWorks, C#, Matlab, spss gibi bilgisayar programlarının sık kullanıldığını öğrendim. Bütçemin üst sınırı 13.000 fakat benim aklımda 2 tane laptop var. Var ise sizin de tavsiyelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler.

- Acer Aspire 7 A715
- HP Victus 16 E0006NT

HP victus tabii ki.
Victus, Aspire'ye bundan yapar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HP victus tabii ki.
Victus, Aspire'ye bundan yapar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam HP'nin ekranı 60 Hz. İnsan ben neden 3050'ye para veriyorum diyor yani :D

Hocam HP'nin ekranı 60 Hz. İnsan ben neden 3050'ye para veriyorum diyor yani :D
Yani gerçekten sadece buna mı baktın? Aspire iyi değil. Bir yıla kalmaz 1650 bayılır. 3050 rahat rahat RDR2 oynarken 1650 zorlanır. Kasa kalitesi olarak da Victus daha iyi.

Yani gerçekten sadece buna mı baktın? Aspire iyi değil. Bir yıla kalmaz 1650 bayılır. 3050 rahat rahat RDR2 oynarken 1650 zorlanır. Kasa kalitesi olarak da victus daha iyi.

Evet sadece buna takıldım. Çünkü donanımsal ve yazılımsal olarak çoğu yönden HP daha üst düzey. HP'nin tek abes yanı ekran yenileme hızının bu derece düşük olması. Onun dışında bir sorun teşkil etmediğinden sadece buna bakmış gibi gözüküyor olabilirim.

Evet sadece buna takıldım. Çünkü donanımsal ve yazılımsal olarak çoğu yönden HP daha üst düzey. HP'nin tek abes yanı ekran yenileme hızının bu derece düşük olması. Onun dışında bir sorun teşkil etmediğinden sadece buna bakmış gibi gözüküyor olabilirim.
Çok önemli değil. En kötü iki üç ekran kırılır. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı