Endüstri mühendisliği mi, elektrik elektronik mühendisliği mi?

Darth Urfha

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG GL552vw
Meslek
Öğrenci
Ana tercihim bilgisayar lakin A, B, C planları da lazım. Yazılım sektörünü seviyorum, bilgisayarlarla haşır neşir olmak hoşuma gidiyor. Endüstri mühendisliğinin yönetimsel yönleri bana uygun da geliyor lakin bilgisayarlardan uzaklaşmak istemiyorum. Sizce hangisi daha iyi bir tercih?

Son düzenleyen: Moderatör:
Endüstri mühendisliği okuyorum tabi bilgisayar mühendisi kadar ağırlıklı bilgisayar dersleri görmüyoruz ama ilgin varsa bilgisayar bilen endüstri mühendisi çok yüksek artı olur sektör için.

Endüstri mühendisliği okuyorum tabi bilgisayar mühendisi kadar ağırlıklı bilgisayar dersleri görmüyoruz ama ilgin varsa bilgisayar bilen endüstri mühendisi çok yüksek artı olur sektör için.
Hangi üniversitedesiniz hocam?

Hangi üniversite olduğuna göre değişir bu arada bu kıyaslamanın sonucu. Ben de endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bölümümden memnunum. Arkadaşın söylediği gibi ilgin varsa yazılıma da kayabilirsin. Elektrik-elektronikte de bu geçerli. İkisi de kaliteli ve yazılıma yöneldiğin takdirde kimse ne alaka diye düşünmez.

Hangi üniversite olduğuna göre değişir bu arada bu kıyaslamanın sonucu. Ben de endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bölümümden memnunum. Arkadaşın söylediği gibi ilgin varsa yazılıma da kayabilirsin. Elektrik-elektronikte de bu geçerli. İkisi de kaliteli ve yazılıma yöneldiğin takdirde kimse ne alaka diye düşünmez.
Mesela ODTÜ için yapsak hocam.

Mesela ODTÜ için yapsak hocam.
Yani aynı üniversite kıyas ise (hele ki ODTÜ), hangi mesleğin bilgisayara yönelimin dışında sana uyacağına karar vermen gerekiyor. Mesleklerin kişisel nitelik gereksinimlerini incelemelisin, sonra kararı sen vereceksin. Hala kafanda soru işaretleri oluşuyorsa da etrafındaki mühendislere fikir danışabilirsin.

Fırat'ta elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum. Kesinlikle kolay bir bölüm değil ancak iş imkânı çok fazla. Elektrikli arabaların şarj istasyonundan tut da yenilenebilir enerji kaynaklarına, kontrol ve otomasyondan tut da yüksek gerilime kadar birçok yerde çalışabilirsin. Bu konuyla ilgili bir tanıtım videosu da hazırladım. Belki aklındaki bazı sorulara cevap bulabilirsin. Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı