Enerji maddeye, madde de enerjiye dönüşürse ışınlanma bulunabilir mi?

Tek bildiğim kolay bir şey olmadığı ve yakın tarihte ortaya çıkmayacağı, çıksa bile sivil kullanıma sunulmayacağı.

Sadece bununla mümkün değil. Yüzeysel olarak anlatacak olursam moleküllerimiz var. Bu molekülleri başka bi yere ışınlama olayı da olması lazım. Bu şimdilik ikilemde kalan bir mevzu. Onuda ışınlandığınız yerde aynı moleküllerin değil klonlarının oluşması gibi. Yani ışınlandığınızda klonlanmış olabilirsiniz. Kuantumda ise her molekül kendine özel ve farklıdır. Aynı molekül aynı anda başka bi yerde var olamaz. Diğer adıyla Kuantum Dolanıklığı. Bununla ilgili detaylı bilgi isterseniz Google'da detaylı bir bilgi bulabilirsiniz. En basit anlatım şekliyle bu.

Hiç mantıklı gelmedi
Bence sonsuz döngüye girer.

Işınlanma konusu ise peri masallarından ibaret mümkün değildir.

Işınlanmanın bulunması dediğiniz; maddenin enerjiye çevrilip, hedef noktada tekrar aynı maddeye döndürülmesi olmalı. Bu durumda öncelikler, sizin baktığınız yerde değil gibi. Bu arada bunun üzerine çalışan bilim insanları da bu konuları aşmıştır herhalde, yayınladıkları makaleler vardır bir yerlerde.

Maddeyi enerjiye dönüştürdük tamam da enerjiyi nasıl maddeye dönüştüreceğiz benim aklım yetmedi. Hadi bunu geçtik diyelim benim cehaletim, bu çevrimler sırasında %100 kayıpsız olmasına imkan yok. Adamı gözü kulağı eksik ışınlayabiliriz :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı