Enes Batur’a JT’den Güzel Ayarlar

Adama örnek konular verseniz belki düzgün özgün içerik çıkartacak. Çektiği sinema filmi ne, oda çalıntı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamı sevmiyorum diyorsun, ama savunyorsun. Senin laflarında tutarlılık bile yoktur! Bu son lafımdır! İçerik çalmak büyük bir suçtur. Hayattan men edelim demiyorum ama cezası öyle bir ceza olmalı ki, art niyetli içerik hırsızlarını bir daha böyle bir eyleme geçecek cesareti tanımamalı!
Türkiye içinde büyük bir kayıp olmaz...

Sevmediğime adaletli davranmaya çalışmak size garip geliyor :) Bunun tutarsızlık olduğunu düşünmek bile sıkıntılı bir anlayış oysa ki.

Hukuk konusunda size katılıyorum. Cezaların caydırıcı olmadığı konusunda da haklısınız. Sırf bu yüzden suça cesaretlenenleri ve bazı suçların fazlalaştığını da istatistiki olarak olmasa bile hissiyat ve algı olarak düşünüyoruz.

Kayıp olur olmaz kararını biz veremeyiz. Biz fikrimizi söyleriz elbette ama kimine kayıp kimine değil bunun kararı bizim elimizde olamaz. Seçim hakkı kişinin kendisindedir. Çocuklar etkileniyorsa aile ve devlet buna el atar, gerekirse dediğim gibi pedagoglar artık işin uzmanı kimlerse incelerler, çocuklar için sıkıntılı şeyler varsa gereken cezalar verilir.

Yani bir hukukçu değilim nasıl bir ceza verilmesi gerektiğin onlar kadar bilemem. Burada mahkeme kurup suçu sabitleyip cezasını kendim kesemeyeceğime göre şu bu cezayı alması gerektiğini söylememde pek doğru olmaz kanısındayım.

Ancak youtube'un bununla ilgili yaptırımları var. Ne kadar uyguluyor veya Enes ile ne kadar kol kola onu bilemem. Bana göre çalınan içerik varsa o içerikler silinir ve bir süre uzaklaştırma ayrıca para cezası vs gibi şeyler yapılabilir. Tamamen kişisel fikrim budur.

Arkadaşlar Enes Batur adlı ülkemizi çok güzel temsil eden şahıs’a JT adlı youtube kanalından tepki gelmiş. Enes’in videoları kopyaladığını biliyoruz, arkadaş Enes'i ifşa eden birkaç video yüklemiş, Enes de telif atmış ve Youtube bu videoları kaldırtmış, olay Twitter’a taşınınca Youtube açıklama yapıp JT’nin videolarını geri yüklemiş. Sonrasında rahat durmayıp telifi kötü kullanımdan ve galiba çalıntı videolardan Youtube’a Enes’in kanalının kapatılmasını söylemiş. İnşallah kapanır diyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz?
Kaynak:
Sana tek sorum. Sadece o mu içerik çalıyor. Yurt dışında ki içerikleri bütün youtuberlar Türkiye ye sokuyor ama bence en mantıklı cevap şu; Eğer PewDiePie, Logan Paul... Bu konudan rahatsız olmuyorsa JT nin tek amacı sallamak.

Enes Batur'u sevmiyorum ama kanalının kapanmasını da istemiyorum. Eğer Enes Batur gerçekten de hırsızsa zaten şimdiye kadar kanalı kapanırdı, bu ayrı mesele. PewDiePie'nin bir videosunun fotoğrafının %90 oranında aynısını yapması tamamen yanlış.

Videolarına gelecek olursak, genel oranda çocukça hareketler ve saçma sapan davranışlar içeren içerikler çekiyor. Uygunsuz kelimeler de -eski videoları kadar olmasa da- yine de bana göre fazla. Bu yüzden videolarına +13 +15 gibi yaş sınırları koyması gerek.

Ekleme: İçerik çalma meselesini neredeyse tüm popüler kanallar yapıyor, bu tartışılamaz. PewDiePie da illaki yapıyordur. Bu konuda sadece Enes Batur'un üzerine yürünmesi tamamen yanlış.

Enes Batur'u sevmiyorum ama kanalının kapanmasını da istemiyorum. Eğer Enes Batur gerçekten de hırsızsa zaten şimdiye kadar kanalı kapanırdı, bu ayrı mesele. PewDiePie'nin bir videosunun fotoğrafının %90 oranında aynısını yapması tamamen yanlış.

Videolarına gelecek olursak, genel oranda çocukça hareketler ve saçma sapan davranışlar içeren içerikler çekiyor. Uygunsuz kelimeler de -eski videoları kadar olmasa da- yine de bana göre fazla. Bu yüzden videolarına +13 +15 gibi yaş sınırları koyması gerek.

Ekleme: İçerik çalma meselesini neredeyse tüm popüler kanallar yapıyor, bu tartışılamaz. PewDiePie da illaki yapıyordur. Bu konuda sadece Enes Batur'un üzerine yürünmesi tamamen yanlış.
Güzel kardeşim, şu ana kadar kapanırdı diyorsunda hep bunu söylersek kapanmaz zaten. Şuan kapanma sürecinde ve sen karşı çıkıyorsun. PewdiePie içerik çalıyor, diğer yabancı youtuberlar içerik çalıyor ama Enes Batur çalmıyor. Enes Batur kopyalıyor, Başlığı, küçük resmi bile...
Sana tek sorum. Sadece o mu içerik çalıyor. Yurt dışında ki içerikleri bütün youtuberlar Türkiye ye sokuyor ama bence en mantıklı cevap şu; Eğer PewDiePie, Logan Paul... Bu konudan rahatsız olmuyorsa JT nin tek amacı sallamak.
Cevabı üstte verdim.
Güzel kardeşim, şu ana kadar kapanırdı diyorsunda hep bunu söylersek kapanmaz zaten. Şuan kapanma sürecinde ve sen karşı çıkıyorsun. PewdiePie içerik çalıyor, diğer yabancı youtuberlar içerik çalıyor ama Enes Batur çalmıyor. Enes Batur kopyalıyor, Başlığı, küçük resmi bile...

Yabancı kanallardan içerik esinlenmek kesinlikle yanlış değil ama Enes’in yaptığı baya baya videoların Türkçe çevirisi olmuş. Video başlıkları, küçük resimler hepsi aynı. En azından videoya kendin bir şey katsan yine okeyim ama o da yok. Neyse küçük çocuklar izlerken eğleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı