Enes baturdan neden bu kadar nefret ediliyor?

Kıskançlıktan ve yapacak başka bir işleri yok. Barış Özcan gibi kaliteli bir Youtuber'i bile Fetöcü diye linçlemeye çalışanları da gördü bu gözler. Siz Enes'i daha bugün tanıyorsunuz ama ben yıllar öncesinden tanıyorum. Azmedip, bunu bir iş haline getirdi.

İçerikleri çalıntı diye suçluyoruz ama Youtube bir okyanus. Herkese yetecek balık var. Sizde yapın bakalım o çaldığı içeriği, o kadar izlenecek misiniz? :) Kitlesinin 9 yaşındakilerden oluştuğundan şüphem de yok, kitleler her zaman leş olur. Yine Barış beye değineceğim. Canlı yayınlarında neden sohbeti kapattı sanıyorsunuz? :D Barış Özcan'ın bile kitlesi leş.

Şahsen eskiden aşırı izlerdim, kanalın adı NewDayNewGame olduğu zamanlarda, hunger games, hayran haritaları videoları çok sarardı, o zamanlar da bugünkü velet kitle yoktu, olsa bile kendi aleminde takılıyorlardı.

Öncelikle konu saçma biliyorum sadece merak ettim. Ben de Enes baturu sevmem. İçerikleri ve kitlesini sevmiyorum. Ama neden bu kadar çok nefret ediliyor? 13 milyonun hepsi mi veled? Bir tane düzgün beynini kullanabilen biri yok mu arkadaş ya?

Sevmem ama hakkının yendiğini söylemeliyim bu adam hep böyleydi zaten 10 milyon takipçisi olduğu zaman mı aklınıza geldi (not Enes barutu günahım kadar sevmem abonesi değilim ama hakkı yeniyor)

Çoğu YouTuber yurt dışından içerik alıyor ve bu normal bir şey.
İçerik almakta bir sıkıntı yok, bütün YouTube içerik üreticileri alıyor. Gündemde ne varsa onu yapıyorlar, buna zaten ses çıkartan yok. Mesele, bu içeriği kapak fotoğrafına kadar aynen kopyalayıp pazarlamak. Bir de buna "esinlenmek" diyerek arkasına sığınması da cabası.

YouTube ilk başladığı zamanı hatırlıyorum. Tabi ondan önce bu işi yapan daha iyi kişiler vardı mesela Burak oyunda. Enes'in ilk zamanlar çektiği videolar gayet özgün videolardı ve cidden videolara kendi doğallığını yansıtıyordu. Ama daha sonra yükselmeye ve yüksek meblalarda para kazanmaya başlayınca ipin ucunu kaçırdı. Ve izleyici kitle yaşı bir anda düştü. Bu yüzden sevilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı