Engelli maaşını fırsata çevirenler

Keşke devlet yardım sağlasada insanlar bağış istemek zorunda kalmasalar. İşin kötü yanı bu çocukların adını kullanarak açılmış sahte hesaplarda bağış alıyor.

Orası öyle tabii ki, kimse istemez mağdur insanlar olsun. Ama konu sahibi ayrıştırıcı dil kullanmış. Engelli çocuğu varsa isterse zengin olsun, isterse çok maaş olsun ne olacak bir ömür o bireyin/çocuğun bakımı masrafı var. Down sendromu da böyle. SMA olayı iyice "aha benim çocuğum da SMA hastasıymış para verin" muhabbetine döndü. Diyorlar 20 milyon TL lazım, 2 milyon TL toplanıyor sonra kapanıyor. Çocuğu hasta diye tüm aileler de melek olmuyor. Zaten yeterli para toplanmadı diye çeker altına sıfır Mercedes'i yapar yeni çocuk eyvallah.

Devlet el atmalı ve bu hastalık için ilaç ve tedavide de bir prosedür yapılmalı, takip altında olmalı. Kusura bakmasınlar kurtulma şansı düşük olunan bir durumda 1 çocuk için servet istemek bencilliktir aynı parayla yüzlerce başka hastalığa, engele sahip çocuk kurtulabilecekken.

Devlet el atmalı ve bu hastalık için ilaç ve tedavide de bir prosedür yapılmalı, takip altında olmalı. Kusura bakmasınlar kurtulma şansı düşük olunan bir durumda 1 çocuk için servet istemek bencilliktir aynı parayla yüzlerce başka hastalığa, engele sahip çocuk kurtulabilecekken.
Dediklerinize katılıyorum ancak hiçbir anne baba kendi çocuğunun kurtulma şanşı az bile olsa kendi gözlerini önünde erimesini istemez. Devlet kanal projelerine bu salgın döneminde para yetirebiliyorsa her çoçuğa sonuna kadar maddi yardımda bulunmalı.

Bir tane akrabamız var. Çocuğu engelli. Engelli çocuğu var diye engelli maaşı alıyorlar. Buraya kadar her şey normal. Gelelim anormal olan kısma. Bu engelli maaşı geliyor diye çalışmıyorlar. Evet çalışmıyorlar. Ciddiyim. Evi Ultra lüks koltuk, kanepe, televizyon ve telefon ile doldurdular. Şimdi zoruna mı gitti, kıskandın mı gibi şeyler yazmayın. Bu arkadaşlar hazır para geliyor diye çalışmıyorlar. Evi lüks ile dolduruyorlar ve diğer insanlara hava atıyorlar. Siz bundan mı aldınız? Bu çok kötü.
Sizin bu çayınız mı var? Bu çay dandik. Gibi yıkıcı ve üzücü kelimeler ile karşısındakiler ile alay ediyorlar. Ve göbekleri de maşaallah yani. Onlarca kanser, smi hastası varken bunların yaptığı haksızlığı devlet nasıl görmez? Yani anlamıyorum. Her gün Twitter'da smi, kanser hastaları hashtag açıp sesini duyurmaya, ilaçlar için para toplamaya çalışırken bu beleşçiler engelli maaşı ile ahkam kesiyor. İçimi döktüm sizlere. Umarım durumu izah edebilmişimdir. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Teşekkürler...

Babamin engelli %45 engel raporu var aldığı maaş 550 TL, evi Ultra lüks malzeme dolduracak bir para olduğunu düşünmüyorum açıkçası 😂. Eğer ki yatalak ve %90 üzeri engelli raporu varsa bile devlet hem kisiye hem de bakan kişiye bildiğim kadarıyla 1700 TL para veriyor. 3500 TL para verse bile bu da Ultra lüks alışverişe yeteceğini düşünmüyorum. Bana soracak olursanız bu tarz zorlukları yakından gören ve yaşayan biri olarak bu ücretlerin 2 katını bile devlet sağlasa bu zorlukların karşısında çok komik bir rakam ortaya cikmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı