Engelli maaşını fırsata çevirenler

Bakici gorevi gordukleri icin normal bir durum.
Hah işte bir de bakıcı maaşı alıyorlar, aklıma gelmedi.
Hiç çalışmadan bunu nasıl alacaklar? ;

1615726023422.png

Benim dayımın kalp rahatsızlığı var ve yanlış hatırlamıyorsam 800₺ falan alıyordu.

Engelli maaşı ne ki o kadar lüks şey toplasınlar? SMA hastalarına destek falan demişsin de Gofundme, Patreon vb. üzerinden çuvalla parayı indiriyorlar ve nereye kullanıldığını kimse takip de edemiyor. Saçma bir duyar olmuş.

Onun kaynağı farklıdır merak etme sen. Mümkün değil engelli maaşı ile lüks şeyler almaları. O para ile ancak engelli çocuğun ihtiyaçları karşılanabilir.

Bir tane akrabamız var. Çocuğu engelli. Engelli çocuğu var diye engelli maaşı alıyorlar. Buraya kadar her şey normal. Gelelim anormal olan kısma. Bu engelli maaşı geliyor diye çalışmıyorlar. Evet çalışmıyorlar. Ciddiyim. Evi Ultra lüks koltuk, kanepe, televizyon ve telefon ile doldurdular. Şimdi zoruna mı gitti, kıskandın mı gibi şeyler yazmayın. Bu arkadaşlar hazır para geliyor diye çalışmıyorlar. Evi lüks ile dolduruyorlar ve diğer insanlara hava atıyorlar. Siz bundan mı aldınız? Bu çok kötü.
Sizin bu çayınız mı var? Bu çay dandik. Gibi yıkıcı ve üzücü kelimeler ile karşısındakiler ile alay ediyorlar. Ve göbekleri de maşaallah yani. Onlarca kanser, smi hastası varken bunların yaptığı haksızlığı devlet nasıl görmez? Yani anlamıyorum. Her gün Twitter'da smi, kanser hastaları hashtag açıp sesini duyurmaya, ilaçlar için para toplamaya çalışırken bu beleşçiler engelli maaşı ile ahkam kesiyor. İçimi döktüm sizlere. Umarım durumu izah edebilmişimdir. Bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Teşekkürler...

Engelli maaşı aylık 20.000 TL galiba bunları yapabiliyorlarsa!

Geri
Yukarı