Engelli raporu alayım mı?

Askerlikten muaf oldum zaten.
Pardon, yanlış anlamışım. Psikolojik hastalığın olumlu tarafı yok maalesef. Bana da oldu ve hayatım mahvoldu. Akademik kariyer istedim sırf o da hayal olarak kaldı. Benim beyninde kalıcı hasar bıraktı. Kalıcı hasar ise algılama güçlüğü; yani bir şey de tam performans gösteremiyorum.

Pardon, yanlış anlamışım. Psikolojik hastalığın olumlu tarafı yok maalesef. Bana da oldu ve hayatım mahvoldu. Akademik kariyer istedim sırf o da hayal olarak kaldı. Benim beyninde kalıcı hasar bıraktı. Kalıcı hasar ise algılama güçlüğü; yani bir şey de tam performans gösteremiyorum.
Hocam rahatsız olmazsanız, ne geçirmiştiniz?

Merhaba. 20 yaşlarımın başlarında psikolojik olarak rahatsızlık geçirdiğim 1-2 aylık bir dönemim oldu. Bu dönemde psikiyatriye yatışım oldu ve bipolar bozukluk tanısı koyuldu. Uzun süredir iyiyim ve şu an herhangi bir sorun yok.

Neyse sormak istediğim şey sizce engelli raporu alayım mı? Ne gibi avantajları ve dezavantajları var?
Annem almamı istiyor fakat ben devletle pek uğraşmak istemiyorum
engelli raporu
%40 %60 2800tl
%70 üst 4000 tl üst
toplu taşımanın bedava
otobüs bileti %25 %40

Yok hocam psikolojik rahatsızlığın olumlu yanı var mı diye sormadım. Engelli raporu bir işe yarıyor mu diye sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı