Enis Kirazoğlu'nun her videoya sponsor alması

Sponsor içine yedirilmiş videolar yapıyor artık. Video içine yedirilmiş sponsor değil. Hem, video 8 dakikaysa sponsoru videodan çıkarınca 4 dakikaya düşüyor süre.

Onu tek videoluk yaptı, bir daha yaparsa çok büyük nefret toplar üstüne. Son videosunda hiç yok.

Sponsor alabilecekken neden almasın? Sanki sizin para kazanma şansınız varken reddeceksiniz. Hep kendi gözünüzden bakıyorsunuz. Ekmek teknesi bu adamın. İzlemeyin o zaman o videoyu. Herkes de istiyor ki adam para kazanmasın izleyicisini düşünsün. O video reklama ayrılmış, YouTube'un kendi reklamları AdBlock ile engellenebiliyor. Çoğu videosunda sponsor yok.

Onu tek videoluk yaptı, bir daha yaparsa çok büyük nefret toplar üstüne.
Bir daha yapacak. Yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyor. Multiplayer kanalında halk ekonomisinin kötü olmasından, bir oyunun 500 TL olmasından bahsederken; kendi kanalında 10 bin liralık koşu bandı tanıtıyor. Bu para görünce değişmektir. Tamam, para görünce insan değişebilir ama bu kadar olmaz be.

Bir daha yapacak. Yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyor. Multiplayer kanalında halk ekonomisinin kötü olmasından, bir oyunun 500 TL olmasından bahsederken; kendi kanalında 10 bin liralık koşu bandı tanıtıyor. Bu para görünce değişmektir. Tamam, para görünce insan değişebilir ama bu kadar olmaz be.

Tamamen sponsorlar ile alakalı hiçbir konusu olmayan saçma sapan video bir daha yapmaya bence yemez. Yaparsa gerçekten şaşırırım.

İzlemek istemiyorsanız o bölümleri geçebilirsiniz. Değirmenin suyunun bir yerden gelmesi lazım, işini hakkıyla yapan kişilerin para kazanması bana dokunmuyor. Adam emek veriyor, saçma sapan şeyler yapmadan işini yapıyorsa sponsor almasında bir sorun yok.

Hoşuma gitmeyen kısımları doğrudan atlamak için dakikaları belirtiyor zaten. Ha ben de oyun için takip ettiğim kanalda olta görmekten pek haz etmiyorum ancak adamın kişisel kanalı sonuçta ve herhangi bir vaadi yoktu bu konuda. İstemezsek direkt atlayabilmemizi sağlaması yeterli bence.

Kardeşiyle sohbet ettiği video yapmıştı, Allah'ım bir reklam almış. Bak Video 15 dakika, reklam 13 dakika o derece. Üstüne konuştukları yerlere sponsorun videosunu koymuş. Sırf sponsorlar yüzünden izlemeyi bıraktım. Son zamanlarda zaten hep kendini tekrar eden videolar yapmaya başlamıştı. Hep aynı konu üzerinde duruyor, video bulamayınca ya sponsorluk alıyor (en abartılısından) ya da Witcher 3 övme videoları çekiyor. Eski tadı kalmadı.

Para kazanmasına lafım yok ama artık suyunu çıkarmaya başladı. Her 1 dakikada bir ileri sarmak zorunda değilim. Bazen video içine koyuyor dikkatim dağılıyor. (Önemli bir konu konuştuğu yere koyuyor. Geçince videonun amacı kalmıyor. O yüzden zorla reklamı izliyorum ve sağolsun 3 cümlesinin 2'i sponsorluk oluyor.)

Son düzenleme:
İstediği kadar koyabilir. Adamın işi bu ve gelirini artırabildiği kadar artırmak isteyebilir. İleri sarın geçin. Her detaya takılıp kendinizi yormayın.

Vanced kullananlar sponsorlu kısımları atlayabilir. Masaüstü kullanıcıları ise bunla atlayabilir:

Geri
Yukarı