Enpara yıllık ücretsiz kredi kartı alınır mı?

Enpara eğer size kart vermiyorsa nedenleri;
-Hiç işe girmemişsinizdir.
-Halihazırda işte çalışmıyorsunuzdur.
-Diğer kredi kartlarınız varsa bunların limitini düşürmeniz gerekir. Örneğin kredi skoru ve maaşınıza göre size en fazla 9 bin ₺ limit verilecekse ve siz a bankasında 9 bin ₺ limitli karta sahipseniz ne Enpara ne de başka banka size kart veremez.

İşte sorun bu.
-Çalışıyordum
-Yukarıda dediğim gibi çok önceden 3-4 ay kredi kartı kullandım sonra kapattırdım yani halihazırda hiç kredi kartım yoktu.
-Daha önce hiç kredi kartına borç falan takmamıştım(kredi notumu olumsuz etkileyecek bir durum yoktu borcumu günü günüe ödemiştim).
-Enpara hesabımda gayet güzel miktarlarda para duruyordu.
-Son olarak Yapı Kredi'nin bana verdiği miktarın çeyreğine bile razıydım fakat ısrarla vermediler.
İşin garibi maaşım Enpara'ya yatıyor, ama kredi kartını Yapı Kredi sorunsuz vermişti. Adamların bankasında hesabım bile yoktu, gittim sizin bankanızdan kredi kartı istiyorum dedim e-devlet'ten sigorta primime baktılar 1 saat sonra kart onaylandı.

Kredi kartı alıp kapattırınca direkt olarak kredi skorun negatif etkileniyor. Hata yapmışsın maalesef bir süre daha alamazsın. Hatta kredi kartın diyelim 10bin limit, kartı kapattırdın. 1 Ay sonra tekrar almak istediğinde 10bin limit vermesi imkansız. Skor çok önemli.

Kredi kartı alıp kapattırınca direkt olarak kredi skorun negatif etkileniyor. Hata yapmışsın maalesef bir süre daha alamazsın. Hatta kredi kartın diyelim 10bin limit, kartı kapattırdın. 1 Ay sonra tekrar almak istediğinde 10bin limit vermesi imkansız. Skor çok önemli.

Ya ben o kartı taa 2013-14 zamanı alıp kapattırmıştım, zaten öğrenci kartıydı 250 lira mı ne limiti vardı. Ama bana hala Enpara'nın vermemesi saçma geliyor, sonuçta skorum kötüyse Yapı Kredi içinde kötü onlar 1 saatte verdi bunlar her ay düzenli para girişi olmasına rağmen ısrarla vermediler :(. Ama şu an zaten Yapı Kredi'den memnunum bu saatten sonra isteselerde almam Enpara'dan :D.

Ya ben o kartı TAA 2013-14 zamanı alıp kapattırmıştım, zaten öğrenci kartıydı 250 lira mı ne limiti vardı. Ama bana hala Enpara'nın vermemesi saçma geliyor, sonuçta skorum kötüyse Yapı Kredi içinde kötü onlar 1 saatte verdi bunlar her ay düzenli para girişi olmasına rağmen ısrarla vermediler :(. Ama şu an zaten Yapı Kredi'den memnunum bu saatten sonra isteselerde almam Enpara'dan :D.

Axess'in Free adında kartı var mesela. Aidat olmayan. Her banka aidatsız kart çıkartmak zorunda. Gidip istediğin bankadan aidatsız kart almayı deneyebilirsin. Hiçbirinin çok bir farkı yok. Enpara'nın en büyük farkı, banka hesabı olarak kullandığınızda havale/eft ücreti gibi şeyleri almaması. Tabii bunu kullanmak için kredi kartı alman gerekmiyor.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hemen hemen kafamda ki bazı sorular kalktı gibi ama daha da kalkması için birkaç soru daha sormak istiyorum.
-Diyelim Enpara bana 1000TL limit verdi ben bu ay 500TL'lik bir alışveriş yaptım bu ödemeyi limitten kesip diğer ay da normal paramdan mı kesiyor yani bir nevi geciktirme mi oluyor?
-Aldığım ürün 5000TL olsa ben onu taksitlendirmek istesem bana verilen limit sınır mı oluyor mesela her ay Max 1000TL mi ödeyebiliyorum?

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hemen hemen kafamda ki bazı sorular kalktı gibi ama daha da kalkması için birkaç soru daha sormak istiyorum.
-Diyelim Enpara bana 1000TL limit verdi ben bu ay 500TL'lik bir alışveriş yaptım bu ödemeyi limitten kesip diğer ay da normal paramdan mı kesiyor yani bir nevi geciktirme mi oluyor?
-Aldığım ürün 5000TL olsa ben onu taksitlendirmek istesem bana verilen limit sınır mı oluyor mesela her ay Max 1000TL mi ödeyebiliyorum?

500 tlik ürün alırsan bir sonraki ay limitin 500'e düşer, o 500'lük ürünün taksitlerini ödedikçe limtiin açılır, yani 1. ay 100 lira ödersen limitin 600'e çıkar, 2. Ay gider 200 ödersen 800'e çıkar.
2. sorunun cevabını da vermiş oldum ama yine de yazayım Max. 1000 TL'lik ürün alabilirsin. Ama bu ay gidip 1000 liralık ürün alırsan limitin dolar o borcu ödedikçe açılan limit kadar alışveriş yapabilirsin.

Geri
Yukarı