Enteresan bir rüyamı size anlattım

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Rüyalarınızı anlatmayın derler ama bir rüya gördüm çok garibime gitti.

Şimdi rüyamda bir sebepten dolayı çatı katına çıkıyorum.

Orada kefene sarılı bir insan bedeni görüyorum.

Aşağı iniyorum baba anneme soruyorum yukarıda kefene sarılı bir naaş var kim öldü diye soruyorum.

Baba annem de deden öldü diyor. Kokmasın diye üst kata taşıdık dediler.

Ben de dedem 2012'de öldü nasıl olur dedim.

Rüyada telefonuma baktım 01.06.2012 olduğunu gördüm.

Nasıl olabilir yoksa öldüm mü diye sorgulamaya başlamışken, annem geldi dedi ki git kendinin 2012 yılındaki halini bul ve ondan seni senin zamanına yollamasını iste dedi.

Benim 2012 halim okulda olduğundan okula gittim.

Onu bulduğumda birisinden kaçıyordu.

Onu yani beni okuldan aldım ve bir mağazaya götürdüm bir gitim mağazasına.

Orada ona beni eve sadece sen yollayabilirmişsin lü*fen beni eve gönder diye ağlamaya başladım.

Beni şimdiki zamana göndermek istedi cebinden bir taş çıkardı ve bana verdi o an uyandım.

Bu rüya nedir böyle arkadaşlar çok garip değil mi sizce de?

Hiç böyle ağlayan biri de değilimdir. Soğuk kanlıyımdır.

Sanki iki tane bilincimiz varmış gibi. Biri beyin diğeri ise bilinç. Bazı rüyalarda kendimi kontrol eden ben değilim de sanki o rüyadaki kişiymiş gibi geliyor bana.

Rüyalar bilinç altının yansımasıdır. Saçma/Garip rüyalar görmeniz doğal zira insan uyurken tonlarca rüya görür. Bu aralar sık sık dedenizi düşündüğünüz oldu mu?
Aşkında dedem ile ilgili bir korkum var sadece küçükken abim bana sinirlendiğinde banyoya kitliyordu. Işığı söndürüp dede öldü ruhu arkanda dediği için ben çocuk aklımla korkuyordum.
Bu da bende dedemi bilinç altında hep böyle alakasız zamanlarda kefenle veya ölmüş olarak görüyorum ve 15 sene geçmesine rağmen bu bende bir travma olarak kaldı.
Not: yazım kuralları hakkında bir uyarı aldığımdan geç cevap verdim kusura bakmayın.

Sanki iki tane bilincimiz varmış gibi. Biri beyin diğeri ise bilinç. Bazı rüyalarda kendimi kontrol eden ben değilim de sanki o rüyadaki kişiymiş gibi geliyor bana.
Dimi ama rüyada kendimi kontrol edebiliyorum.
Rüyayı şekillendirebiliyorum eğer rüya olduğunu anlarsam.

Ben rüyaları ikiye ayırıyorum. Beynin gördüğü rüyalar ve bilincin gördüğü rüyalar. Beynin gördüğü rüyalar anlamsız ve saçma olabilir. Bilincin gördüğü rüyalar ise anlamsız ve saçma olamaz bence çünkü adeta bilinç sanki farklı bir evrene gitmiş ve orada yaşananları görüyor gibi oluyor.

Geri
Yukarı