Enthernet kablosu sorusu

zStruggle

Centipat
Merhaba size bir sorum var.
Benim abimin odasından internet çekiyor fakat benim odamdan çekmiyor. Bu yüzden bizde aynı odalarda PC kulannıyoruz bu da ses sorunu oluştruyor ikimizde arkadaşlarımızla konuştuğumuz için. Ben odama ethernet kablosu çekersem abimde bir performans düşüklüğü olur mu? Olursa çok etki eder mi? Çok etki ederse ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam esas güvenilir kablo bunlardır. Ben bir işletme elektrikçiyim. Büyük işletmeler hazır kablo pek almazlar. Toptan alıp ihtiyaca göre biz yaparız. Elbette normal kullanıcılara süslü kablolar daha güzel geliyor. Ugreen kötü bir marka değil. Bence uzun kablo isteyenler bu tip kablo almalılar. Bakır kablo daha ne olsun.
Ben jak kablosuna göre yorum yaptım diyelim :). Yazıcıoğlun'da kablo ararken "Abi sana el yapımı yapayım abi, istediğin uzunlukta." diyenler vardı. O kablolar bir süre sonra cart curtlu ses çıkartırdı. Sonra fabrikasyon, hava almadan üretilmiş bir marka alınca sorun çözülmüştü.

Gereksiz ön yargım diyebiliriz kısaca :).

Ben jak kablosuna göre yorum yaptım diyelim :). Yazıcıoğlun'da kablo ararken "Abi sana el yapımı yapayım abi, istediğin uzunlukta." diyenler vardı. O kablolar bir süre sonra cart curtlu ses çıkartırdı. Sonra fabrikasyon, hava almadan üretilmiş bir marka alınca sorun çözülmüştü.

Gereksiz ön yargım diyebiliriz kısaca :).
En dantik kablolar Modemlerin, Routerlar kutularında gelen manyetik koruması olmayan ortalama kullanımda bile kilit mekanizması bozulan kablolar.
Düzgün bir kablo ve RJ45 soketi ile hazırlanmış bir kablo ömürlük olur.

1595756222106.png
1595756229875.png

Patchcord MIN06 kullanıyorum mesela.

Doğru elbette hocam. Dandik kablolar da metre hesabı satılıyor. Bana zaten satın almacılar böyle kablo getirirse direkt geri postalıyorum. Burada da kalitelisini tavsiye ediyorum. Rahat olun.

En dantik kablolar Modemlerin, Routerlar kutularında gelen manyetik koruması olmayan ortalama kullanımda bile kilit mekanizması bozulan kablolar.
Düzgün bir kablo ve RJ45 soketi ile hazırlanmış bir kablo ömürlük olur.

Eki Görüntüle 624307 Eki Görüntüle 624308

Patchcord MIN06 kullanıyorum mesela.
Doğru elbette hocam. Dandik kablolar da metre hesabı satılıyor. Bana zaten satın almacılar böyle kablo getirirse direkt geri postalıyorum. Burada da kalitelisini tavsiye ediyorum. Rahat olun.
Şunu anladım, her kablodaki kalite aynı değilmiş demek ki. A türünde sıkıntılı olan bir kablo B türünde başkaymış :). Teşekkürler.

internetim 20mbps 2.5-3upload
@Computer Hardware

ama ben yinede ne olur ne olmaz diye sanrım enternet kablosuayırıcı alıcam

Hızınız yeterli kablo çekebilirsiniz, abinizde standart kullanımınızda performans düşüşü olmayacaktır. modemden odanıza mesafeyi ölçün örneğin 30 metre ise 30m Alfalis CAT6 sipariş edebilirsiniz Alfais 4613 Cat6 Ethernet Patch İnternet Kablosu, 30 m: Amazon.com.tr

Kablo önerisi olarak Nexans %100 bakır CAT6 önerilmiş ama bu kadar kaliteli bir kabloya fazladan para vermenizin pek bir anlamı olmayacağını düşünüyorum, herhangi bir CAT6 kablo bu seviye internet hızlarında yeterli performansı misliyle sağlıyor, ben 10 metre Alfalis CAT6 kullanıyorum tam hız alıyorum. Tercih sana kalmış, kabloyu da 25 TL'ye almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı