Enver Paşa beceriksiz bir Paşa mıydı?

Bu konu için ayrı bir konu açman gerekiyor enver paşa beceriksiz bir paşa mıydı değil "enver paşa sarıkamış'ta neden paşalara söz geçiremiyor?" olması lazım başlığın
O bitince de başka bir konu açmak zorunda kalacak 😂 En iyisi Enver Paşa hakkında tartışma adlı konu açsın istediğimiz gibi konuşalım

Vatan sevgilerine sual olmaz komutanlığı zaten belli fakat hayalperest olduğunu bunlar değiştirmez.
Size tavsiyem İlber Ortaylı, Murat Bardakçı gibi tarihçilerden tarihi öğrenmeniz.

Sarıkamış şehitleri neymiş enverin suçu değilmiş. Arkadaş bir mareşal kadar yetkiye sahip enver paşa var bu adamın askerlerin giysisinden tut erzağına kadar silahına kadar paşaların ne yapıp ne yapmayacağına kadar her şeyde her an bilgi sahibi olması lazım.

Sarıkamış şehitleri neymiş enverin suçu değilmiş. Arkadaş bir mareşal kadar yetkiye sahip enver paşa var bu adamın askerlerin giysisinden tut erzağına kadar silahına kadar paşaların ne yapıp ne yapmayacağına kadar her şeyde her an bilgi sahibi olması lazım.

Dostum sana tüm kaynağı ile enver paşayı özetledik ya. Bunlar sadece boşa ithamlar.

Atatürk'ü her daim kıskanması, kendisi de "kahraman" olabilmek için aptalca kararlar alması. (Sarıkamış, Sina vb.)
Aldığı çeşitli kararlarla sürekli Atatürk'ün yoluna taş koymaya çalışması. Bu böyle gider.
Kısaca tarihe adını yazdırmaya çalışmış, ancak aldığı aptalca kararlarla pek çok askerimizin şehit olmasına sebep olmuş, içten içe aşağılık kompleksi yaşayan bir zavallıdır kendisi.
Ha başarıları da vardır tabii ki, hakkını da vermek gerek.

Edit: kıskandırması yazmışım, düzelttim.

Atatürk'ü her daim kıskandırması, kendisi de "kahraman" olabilmek için aptalca kararlar alması. (Sarıkamış, Sina vb.)
Aldığı çeşitli kararlarla sürekli Atatürk'ün yoluna taş koymaya çalışması. Bu böyle gider.
Kısaca tarihe adını yazdırmaya çalışmış, ancak aldığı aptalca kararlarla pek çok askerimizin şehit olmasına sebep olmuş, içten içe aşağılık kompleksi yaşayan bir zavallıdır kendisi.
Ha başarıları da vardır tabii ki, hakkını da vermek gerek.
Dostum Enver paşa mı Atatürk'ü kıskanıyor 😀 Çanakkale Savaşı'nda Atatürk Yarbayken Enver paşa o cephenin genel komutanıydı haberin olsun.

Tarihi olaylara günümüzün bakış açısıyla bakarsanız pek mantıklı sonuçlara ulaşamayız. O zaman neden F16 ile Kafkas cephesi bombalanmadı? İHA gibi önemli bir teknolojiyi de kullanmamız yararımıza olurdu. Askerlere de günlük 1 saat FIFA hakkı verilmeliydi.

Çok yanlış bakıyorsunuz.

Konuyu daha yeni görüp yorum yapıyorum:
Beceriksiz olduğunu sarıkamış harekatına bağlıyor iseniz tartışmaya gerek yok. Başka bir nedeniniz varsa buyrun.

Geri
Yukarı