Çözüldü Epic Games 11 gündür para iadesi yapmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oylesine1i

Hectopat
Daha fazla  
3/3/2022 tarihinde Epic Games'ten aldığım AC Valhalla oyununu iade ettim. Fakat 11 gündür herhangi bir haber gelmedi. İnternette baktığımda Epic Games'in yaklaşık 1 haftada, banka hesabına bağlı olarak da toplam 14 gün sürebileceği yazıyordu. Fakat 14 günün 11. gününde hala herhangi bir haber olmaması garip geldi.

Çözüm
Sonunda... Sanırım başından beri hata yapıyormuşum. İlk önce ininalın destek mailine mail attım. Yaklaşık 5-6 mail sonra kendileriyle alakalı olmadığını söylediler. Daha sonra ödeme yöntemi Xsolla olduğu için onlara mail atmamı söylediler. Xsolla'ya da yaklaşık 3-4 mail attıktan sonra çözemeyince Epic Games'e mail atmaya karar verdim. Epic Games'e mail attığımda beni yaklaşık 1 saat önce tekrar Xsolla'ya yönlendirdiler. Sonra aklıma Xsolla'dan gelen son mailler geldi. Mailde bunu Epic Games'in mağazasında kullanabileceğimi söylüyordu. Bir diğerinde de ödeme sayfasına gelince bakiyemi görebileceğimi söylediler. Fakat hangi ödeme sayfası olduğunu anlayamamıştım. 10 dakika önce Epic Games'in ödeme sayfası olabileceği aklıma geldi ve baktığımda gerçekten öyleydi.

1647971542513.png

Evet biraz hikaye anlatır gibi anlattım. Çünkü tam 19 gündür bu iadeyi bekliyorum. Yukarıyı okumaya üşendiyseniz şöyle yazayım. İade geldiğinde eğer ödeme yöntemlerinizde kartınız kayıtlı değilse para kartınıza değil Epic Games hesabınıza kaydediliyor. Ve bu parayı sadece Epic Games'te harcayabiliyorsunuz.
Orada geri ödeme yazıyor diye belirtilmiş, mail hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Geri ödeme ile alakalı bir mail gelmiş olabilir. İninal'a mail atmak yerine müşteri hizmetlerini ararsanız kesin sonuç ve hızlı geri dönüş alırsınız.

Dün ıninal'a mail attım. Ve sizin dediğiniz gibi barkod numarası ve tarih falan istediler. Fakat sorunun Epic Games'te olmadığını nereden bileceğim? Çünkü iade talebi oluşturduğum günden beri refunded yazıyor. Eki Görüntüle 1337287

Yüksek bir ihtimal bu sorun ininal ile alakalı hesabınıza ödemeyi aktarmayan taraf ininal.
Veyahut sizin bir hatanız olabilir. Ödemeyi ininal üzerinden kart numarası girerek direk satın alım mı yaptınız yoksa cüzdana TL yükleyip öyle mi aldınız veya arada farklı bir şey mi var bunlarda önemli etken çünkü ödeme nereden yapıldıysa oraya yatar.

Son düzenleme:
Sonunda... Sanırım başından beri hata yapıyormuşum. İlk önce ininalın destek mailine mail attım. Yaklaşık 5-6 mail sonra kendileriyle alakalı olmadığını söylediler. Daha sonra ödeme yöntemi Xsolla olduğu için onlara mail atmamı söylediler. Xsolla'ya da yaklaşık 3-4 mail attıktan sonra çözemeyince Epic Games'e mail atmaya karar verdim. Epic Games'e mail attığımda beni yaklaşık 1 saat önce tekrar Xsolla'ya yönlendirdiler. Sonra aklıma Xsolla'dan gelen son mailler geldi. Mailde bunu Epic Games'in mağazasında kullanabileceğimi söylüyordu. Bir diğerinde de ödeme sayfasına gelince bakiyemi görebileceğimi söylediler. Fakat hangi ödeme sayfası olduğunu anlayamamıştım. 10 dakika önce Epic Games'in ödeme sayfası olabileceği aklıma geldi ve baktığımda gerçekten öyleydi.

1647971542513.png

Evet biraz hikaye anlatır gibi anlattım. Çünkü tam 19 gündür bu iadeyi bekliyorum. Yukarıyı okumaya üşendiyseniz şöyle yazayım. İade geldiğinde eğer ödeme yöntemlerinizde kartınız kayıtlı değilse para kartınıza değil Epic Games hesabınıza kaydediliyor. Ve bu parayı sadece Epic Games'te harcayabiliyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Eki Görüntüle 1339388

Bunu zaten ben size aktarmıştım, adınıza sevindim iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı