Çözüldü Epic Games 11 gündür para iadesi yapmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oylesine1i

Hectopat
Daha fazla  
3/3/2022 tarihinde Epic Games'ten aldığım AC Valhalla oyununu iade ettim. Fakat 11 gündür herhangi bir haber gelmedi. İnternette baktığımda Epic Games'in yaklaşık 1 haftada, banka hesabına bağlı olarak da toplam 14 gün sürebileceği yazıyordu. Fakat 14 günün 11. gününde hala herhangi bir haber olmaması garip geldi.

Çözüm
Sonunda... Sanırım başından beri hata yapıyormuşum. İlk önce ininalın destek mailine mail attım. Yaklaşık 5-6 mail sonra kendileriyle alakalı olmadığını söylediler. Daha sonra ödeme yöntemi Xsolla olduğu için onlara mail atmamı söylediler. Xsolla'ya da yaklaşık 3-4 mail attıktan sonra çözemeyince Epic Games'e mail atmaya karar verdim. Epic Games'e mail attığımda beni yaklaşık 1 saat önce tekrar Xsolla'ya yönlendirdiler. Sonra aklıma Xsolla'dan gelen son mailler geldi. Mailde bunu Epic Games'in mağazasında kullanabileceğimi söylüyordu. Bir diğerinde de ödeme sayfasına gelince bakiyemi görebileceğimi söylediler. Fakat hangi ödeme sayfası olduğunu anlayamamıştım. 10 dakika önce Epic Games'in ödeme sayfası olabileceği aklıma geldi ve baktığımda gerçekten öyleydi.

1647971542513.png

Evet biraz hikaye anlatır gibi anlattım. Çünkü tam 19 gündür bu iadeyi bekliyorum. Yukarıyı okumaya üşendiyseniz şöyle yazayım. İade geldiğinde eğer ödeme yöntemlerinizde kartınız kayıtlı değilse para kartınıza değil Epic Games hesabınıza kaydediliyor. Ve bu parayı sadece Epic Games'te harcayabiliyorsunuz.
Xsolla'nın Facebook hesabı ile iletişime geçtim 24 saatte iadem geldi. Deneyebilirsiniz hala Xsolla ise ödeme araçları.

3/3/2022 tarihinde Epic Games'ten aldığım AC Valhalla oyununu iade ettim. Fakat 11 gündür herhangi bir haber gelmedi. İnternette baktığımda Epic Games'in yaklaşık 1 haftada, banka hesabına bağlı olarak da toplam 14 gün sürebileceği yazıyordu. Fakat 14 günün 11. gününde hala herhangi bir haber olmaması garip geldi.

Hocam Epic Games iade ediyor iaden onaylandığı an o 14 gün muhabbetini banka bekletiyor banka ile iletişim kurun.

Bende böyle şüphelenip parayı cüzdana iade ettirdim karta atıldıgını göremedigimizi sanıp atmıyorlar

İade kabul edildiyse sıkıntı yaşamazsınız bekleyin. Bu duruma benzer bir durum yaşadım 7 gün dendi bana tam 7. günde elime ulaştı.

İadenin kabul edildiğini nasıl anlayabilirim? Maile herhangi bir şey gelmemiş.
Bende böyle şüphelenip parayı cüzdana iade ettirdim karta atıldıgını göremedigimizi sanıp atmıyorlar.

Cüzdana nasıl iade ettirebilirim? Talep oluştururken yanlış hatırlamıyorsam iade edilebilirse kartınıza iade edilir yazıyordu.

İadenin kabul edildiğini nasıl anlayabilirim? Maile herhangi bir şey gelmemiş.

Cüzdana nasıl iade ettirebilirim? Talep oluştururken yanlış hatırlamıyorsam iade edilebilirse kartınıza iade edilir yazıyordu.

İadenin gerçekleştiğini satın alım geçmişinden görebilirsin.

Satılın alımı cüzdan ile yaptıysanız cüzdana kart ile direk ödeme yaptıysanız karta iade edilir.

Geri
Yukarı