Epic Games Epic Games hakkında ne düşünüyorsunuz?

Pozitif unsurlar
+ Alternatif platform
+ Her hafta ücretsiz oyun
+ TL desteği
+ Yapılan alışverişten %5 para kazanma
+ Tatmin eden indirimler

Negatif unsurlar
- Oyuncu profili yok
- Arkadaşlarımızla chat bile yapamıyoruz
- Achievement barındıran çoğu oyun Epic Games' de achievement vermiyor
- Oyun incelemeleri yapılamıyor

Yani genelde oyuncunun oyunu oynayıp oynamamakla alakalı bir problemi yok gibi görünüyor. Genel oyuncu kanısı ise haklı olarak yetersiz arayüz. Ancak bunların hiç biri karalamak için bahane olamaz. Karalayanları anlamakta zorlanıyorum.

@Özcan ÖZCAN, mesele arayüz değil. Çok sorunlu çalışıyor ve birden fazla sorun çıkarıyor. Örneğin oyunun indirmesini durduk yere duraklattığı zamanlar da oluyordu. Launcher'i de işlevsiz olduğu için korsandan farkı kalmıyor, korsanı savunmuyorum ama durumlar böyle.

Yıllardır Epic Games kullandım ama ilk defa böyle bir hatayı sizden duydum.

Tek kurtuluş gibi gözüküyor başka bir alternatif yok bundan sonra Epic'ten devam.

Exc. oyun muhabbeti harici severiz, bedava oyunumu alır, kuponumu kullanır çıkarım. Başka bir şey ilgilendirmiyor beni açıkçası.

Genelde Epic'e sallayan tayfa hesabında ZUP! serisi olup iki dükkan öğesi alınca kendini Steam gurusu sanan tiplerden oluşuyor. Oyunların CD ile alındığı zamandan gelip de launcher meselesine takılan bir insan tanımıyorum ben.

Amacim genel olarak oyun oynamak ve koleksiyon yapmak. Bundan dolayi arayuzu beni baglamiyor. Hani guzel demiyorum, yalnizca oyun oynamaya engel olan bir tarafini gormedim acikcasi. Steam, Microsoft/Xbox Store, Epic Games vb. turlu turlu platform kullanirim.. Ancak, ozellik ve arayuz bakimindan acik ara farkla en iyisi Steam, bu tartisilamaz bir gercek.

@SARAÇLI, Epic Games firması o kadar beceriksiz ki bunu değerlendirebileceklerini düşünmüyorum. Zamanında GTA V gibi büyük oyunları dağıttığı zaman arayüzünü düzeltip Launcher'i için iyileştirme yapsaydı kitlenin çoğu Epic Games'e kayardı ve Steam'de piyasada tekel olmamanın vereceği rahatsızlık ile Dolar'a geçiş yapmayacaktı belki.

Çoğu insan gösteriş budalası olduğu için epicdede oyunlarıyla hava atamadıkları için Steam'i tercih ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı