Epic Games hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Epic'i şöyle anlatayım, bakıyorum bedava oyun vermiş ne güzel diyorum, sonra almak için Launcher'i açıyorum açılması 1-2 dakika sürüyor sonra tamam hesap çıkmış gireyim diyorum o da en az 1-2 dakika sürüyor, sonra arkada açılmasını beklerken unutup gidiyorum tekrardan bakınca oyun ücretsiz olmaktan çıkmış oluyor, o yüzden artık hiç uğraşmıyorum bile.

Tepkimiz ektedir. Oyunun directors cut versiyonunu aldım ancak herkese böyle dağıttıysan öyle devam edeceksin baba. Sonradan standart sürüm falan olmadı bence. Haksızlık. Zaten site çöktü alanlar zar zor aldı alamayanlarda Epic Games'in sunucularının çökmesinden alamadı. Herkese aynı davranmalılar bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Düşüncem alttaki video gibidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çünkü Launcher ve oyun dağıtımı ön planda değil(bence). Şu an Unreal Engine'le uğraşıyorlar ve bence doğru yapıyorlar. Dediğim gibi şu dağıtım işini ve exclusive olayını bırakmaları gerek. Steam tekel olacak diyorsunuz da Epic'in yaptığı gibi exclusive oyunlar çıkarmıyor asıl Epic'in yaptığı ayıp, herkes oyunu istediği yerden almalı. Unreal Engine'le gayet başaralı olan bir firma, ama Launcher yüzünden linç yiyorlar.
Exclusive oyun olayına ben de karşıyım. Her platformda çıkması taraftarıyım ama Epic biliyor ki ekstra bir şey yapmazsam benden oyun alan çıkmaz bu yüzden özel oyun, kupon ve bedava oyunlar gibi şeyler yapıyorlar. Bunları yapmak yerine uygulamayı geliştirselerdi, özen gösterselerdi belki şuan daha fazla kullanıcısı olurdu.

Torrent'den farkı yok
Achivement sistemi yok oyun içi arayüz yok
Oyunu kaç saat oynadığına bakmak için bile oyundan çıkmak gerekiyor
Ubisoft oyunu dışında ve bedava verdiği oyunlar dışında hiçbir oyun alınmaz.

PC oyunculuğunun baş belasıdır Epic Games, önceden "PC oyunculuğu öldü" diyenler şimdi "PC oyunculuğunu biz yükselttik" diyor. Hala birkaç milyon kişiyi "bedava oyun veriyorlar" diye kandırmayı başarıyorlar. Launcher'larını Steam ile kıyaslamak oyunculuğa hakaret olur.

Her ne kadar bedava oyunlar vererek gönlümüzü fethetmeye çalışsada çoğu oyuncu hala Steam'den alışveriş yapacaktır. Gelelim Epic Games'e, aslında yaptığı oyuncular için iyi bir şey fakat verdiği oyunlar bu aralar berbat. Aynı kampanyayı Steam yapsa Epic Games'in verdiği oyunlardan kat kat daha güzel oyunlar verirdi. Epic Games hala Steam'in çok gerisinde.

Epic Games bugün Death Stranding Director's Cut'u bedava yapmıştı. Alanlar oldu alamayanlar oldu. Önce çöktü sonra oyunu paralı yaptılar ve sadece Death Stranding'in normal halini dağıttılar, bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Launcher ı Steam kadar iyi olmasa da, server lar yoğunlukta çökebilse de, bu devirde kim kime güncel AAA oyunları bedava dağıtıyor ki? Sonuç olarak kaliteli oyunları bedava oynuyor muyum, oynuyorum. O zaman EPIC candır, gerisi heyecandır. Hele ki bu devirde...

Geri
Yukarı