Epic Games hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Gayet iyi oyuncuları bedava oyun dağıtıyor daha ne olsun hala oyunları beğenmeyenler de var anlayamıyorum yani Steam'de o da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle ben bir Steam Fanboy'u olduğumu söylersem yanlış olmaz sanırım. Çünkü bir tek oradan oyun alırsam sanki orijinal bir oyun almış gibi hissediyorum kendimi. Origin, Epic, Ubisoft gibi uygulamalardan alınca sanki korsan indiriyormuşum gibi geliyor fakat baktığımızda Epic gerçekten kendini öne çıkartan adımlar atmaya başladı. Bence Steam yakın zamanda buna karşılık olarak bir şey yapabilir fakat asıl sorum aslında şu. Sizce Epic oyun almak ve oynamak için iyi bir platform mu? Ve Epic Games ile alakalı ne düşünüyorsunuz?
Launcher'in düzelmesi lazım.

1640606791798.png

GOG dışında hiçbir platformda oyuna gerçekten sahip olmuyorsun, yalnızca ömür boyu lisans kiralamış oluyorsun. Platformların ara yüzleri farklı hissetmeni sağlıyor olabilir.

Peki GOG da nasıl oyunun sahibi oluyorsun? Oyunu DRM olmadan indirerek mi?

Yaptığı indirimler, bedava oyun vermesi, kodlar vs. çok iyi oyuncu desteği var ama ara yüz, sunucusu vs. bakımından maalesef yavan kalıyor. Ha yok Steam yok Epic yok şu bu tartışması da bence saçma zira hangisi makul fiyattansa ve hangisinde aradığınız oyun mevcutsa ondan alırsınız zaten (bazı oyunlar hariç ki onlar direkt açılıyor zaten) oyun yüklendikten sonra firma launcher'ından çalıştırabiliyorsunuz oyunu.
1640606734247.png

Arayüzünün çok hantal olması dışında sevdiğim ve tercih ettiğim bir platform.

Peki GOG da nasıl oyunun sahibi oluyorsun? Oyunu DRM olmadan indirerek mi?

Evet, kullanım sözleşmesi maddelerinde Steam, Epic Games vb. sattığı tüm lisansların gerçek sahibi konumunda oluyor. GOG burada daha çok oyunu indirebileceğin bir aracı konumunda. Launcher açılması, oynamak için üyelik girme ıvır zıvır yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Epic'te nasıl bir guc varsa sağlam oyunlari ücretsiz vermesiyle meşhur bir platform. Bunu Steam fazla yapamaz mesela. Epic vs Steam mevzusu tamamen fanlıktan ibaret. (hangisi ucuzsa oradan satın almak daha iyi)

Geri
Yukarı