Epic Games neden sevilmiyor?

• Konuyu başlatan mr.74
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Hocam Launcher Steam'e göre daha kötü bende fark ettim ama açıkçası biri 140 öteki 470 olunca mecbur ucuz olandan aldım. Peki site ile işim bitti oyuna girdim bu yavaşlık vs. Sorunlarını yaşar mıyım? Yoksa oyuna girdiğin andan itibaren Steam de Epic de aynı mı?

Hocam hem Epic hem Steam üzerinden oyun oynuyursanız yanıtlar mısınız?
Oyuna girdiğim andan itibaren Steam yada Epic arasında bir fark var mı? Yoksa oyun konusunda performansları aynı mı?
Aynı hocam performansa bir etkisi yok launcherin. Tek sorun steam çok daha akıcı bence launcher olarak o yüzden steam tercih ediyorum ben.

Hocam Launcher Steam'e göre daha kötü bende fark ettim ama açıkçası biri 140 öteki 470 olunca mecbur ucuz olandan aldım. Peki site ile işim bitti oyuna girdim bu yavaşlık vs. Sorunlarını yaşar mıyım? Yoksa oyuna girdiğin andan itibaren Steam de Epic de aynı mı?
Oyunu çalıştırdıktan sonra ikisi arasında pek bir fark yok. Sadece oyun içi hizmetlerde Steam daha iyi. Steam’de Shift+Tab kombinasyonuyla İnternet tarayıcısı, notlar, ayarlar, (gamepad kullanılıyorsa) hızlı kontrolcü ayarları gibi özelliklerle erişebileceğiniz bir Steam arayüzü var. Epic Games‘te de var ama yapabilecekleriniz çok sınırlı. Ancak ben bu özellikleri kullanmam, sadece oyunuma odaklanırım derseniz Epic Games’de de bir eksiklik hissetmezsiniz. İki platformun indirim zamanları farklı olduğundan bir platformda indirimde olan bir oyun diğer platformda indirimde olmayabiliyor. Bu durumda istediğiniz oyunun diğer platformda indirime girmesini bekleyebilirsiniz.

Hocam hem Epic hem Steam üzerinden oyun oynuyursanız yanıtlar mısınız?
Oyuna girdiğim andan itibaren Steam ya da Epic arasında bir fark var mı? Yoksa oyun konusunda performansları aynı mı?

Ben Epic ile Steam'den oyun oynadığım da oyunlar tabii ki farklı ama Epic'de daha yavaş açılıyordu.

Aynı hocam performansa bir etkisi yok launcherin. Tek sorun steam çok daha akıcı bence launcher olarak o yüzden steam tercih ediyorum ben.
Anladım hocam. Bende Steam daha iyi derim ama Launcher ile 5 dk. Uğraşmayayım diye 140 TL olan oyuna 470 TL veremem maalesef. Diğer özellikler de beni pek ilgilendirmez dediğim oyunlar tek kişilik hikayeli oyunlar arada oyun performansı açısından fark yokmuş zaten girer oynar çıkarım. Beni oyun performansı daha çok ilgilendirir. Zaten herhalde bunlardan başka yine böyle ciddi fiyat farkı olmadığı sürece Epic Games'den oyun almam Steam üzerinden alırım. Cevap için teşekkürler.

Ben Epic ile Steam'den oyun oynadığım da oyunlar tabii ki farklı ama Epic'de daha yavaş açılıyordu.
Yalan söylemeyeceğim hocam sadece Epic daha yavaş kısmını anladım öncesini anlamadım.

Anladım hocam. Bende Steam daha iyi derim ama Launcher ile 5 dakika Uğraşmayayım diye 140 TL olan oyuna 470 TL veremem maalesef. Diğer özellikler de beni pek ilgilendirmez dediğim oyunlar tek kişilik hikayeli oyunlar arada oyun performansı açısından fark yokmuş zaten girer oynar çıkarım. Beni oyun performansı daha çok ilgilendirir. Zaten herhalde bunlardan başka yine böyle ciddi fiyat farkı olmadığı sürece Epic Games'den oyun almam Steam üzerinden alırım. Cevap için teşekkürler.

Yalan söylemeyeceğim hocam sadece Epic daha yavaş kısmını anladım öncesini anlamadım.

Yani ben Epic'den oyun oynadığım da genelde CP2077'ye giriyorum ama Steam tarafında ise ETS 2, ATS gibi oyunlar oynuyorum, Steam'de oyunlar hızlıca açılıyor du ama Epic'de biraz daha yavaştı. Steam'den RDR2 falan da oynadım ama hız açısından fark görememiştim Steam tarafında. Epic'de yavaş açılıyordu oyun. Onun dışında oyuna girdikten sonra fark yok denecek kadar az.

Dün böyle bir konu okudum ve genel özet: Launcher yüzünden ama pek anlamadığım için sorayım dedim. Açıkçası birkaç gün öncesine kadar hiç oyun almadım 3 gün önce ilk kez Steam üzerinden 2 oyun bugün de 1 oyun aldım. Bugün istediğim iki oyunun yani Detroit Become Human ve yuppie psycho executive Edition oyunlarının fiyat karşılaştırmasını yaptım Steam fiyatları: Detroit Become Human 470 TL indirim ile 235 TL yuppie psycho executive Edition 165 TL yanlışım yoksa indirim ile 88 TL. Epic Games fiyatları Detroit Become Human 142 TL yuppie psycho executive Edition 27 TL. Arada dağlar kadar fiyat farkı var ve indirim ile bile fiyat farkı ciddi oranda var. Dediğim gibi 3 gün öncesine kadar pek umursamaz sadece bedava oyun olursa oradan kütüphaneme eklerdim yani doğal olarak Epic Games bu kadar uyguna vermesine rağmen neden daha az seviliyor pek anlamadım. Eğer sizde Launcher diyecekseniz konuyu biraz daha açar mısınız? Tam olarak sorun ne? Ben Epic Games üzerinden oyun oynarken (örnek: Durduk yere oyundan atma, indirme sırasında sorun yaşama vb.) Oyunlarda sorun yaşar mıyım?

Epic uzerinden GoW oynarken ortalama 5 saat kadar kaydim silindi zaten oyun 20saat civari %25i gitti yani tekrar oynadim mecbur.

Geri
Yukarı