Epic Games, RDR 2 fiyatına zam yaptı!

Hocam hem dil eklemeyip hem de yerel fiyatlandırma yapılmaması beni rahatsız ediyor ikisinden birisi yapılmış olsa ses etmeyeceğim. @SHYAH gülmenizin sebebi tam olarak nedir 🤔

Rockstar Games hiçbir zaman Türkiye pazarını umursamadı ve gelecekte de bunun değişeceğini hiç sanmıyorum. Oyun çoğu zaman uygun fiyatlarda da satıldığı oldu her şeye rağmen ama Türk parasının bu kadar değersiz olması oyun firmalarının suçu değil keza bu kadar büyütülecek bir şey de yok. Paran yoksa indir korsan oyna dostum her şeyi başkalarından beklemeyin.

Epic Games, birkaç gündür indirimde 98 TL olan Red Dead Redemption 2 fiyatını 1150 TL yaptı. Şu an Steam'de kış indirimlerinde 380 TL.

Bir şey söyleyemiyorum hocam dolar 19 olmuş ama anormal bir artış gibi.

Dosya Ekleri

• IMG_20230317_025804.jpg
    IMG_20230317_025804.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 83
Beklenen bir durumdu ama çıkardığı bütün oyunları abartılı tuzlu bir fiyattan satmasına rağmen hiçbir oyununa Türkçe dil desteği eklemeyen firmadan nefret ediyorum artık iyice gözümden düşmeye ve itici olmaya başladılar ❌❌❌

Kanka Sony dışında Türkçe dil koyan kim varki büyük firma. Böyle bakarsan oynayacak oyun kalmaz ortada.

İngilizce öğrenin artık dil desteği diye ağlamayı bırakın.

Geldi yine doğma büyüme Londra'lı İngiliz beyefendileri 😀 kimse 'İngilizce' öğrenmek zorunda değil fakat Türkiye'de ürününü satan AAA oyun üreten bir oyun firması Türkçe dil desteği sağlamak zorunda

Geldi yine doğma büyüme Londra'lı İngiliz beyefendileri 😀 kimse 'İngilizce' öğrenmek zorunda değil fakat Türkiye'de ürününü satan AAA oyun üreten bir oyun firması Türkçe dil desteği sağlamak zorunda
E aynı durum satmış olduğu bütün ülkelerde geçerli, peki bu her ülkede mi böyle? Hayır.
Screenshot_20230317_171111.jpg

Arap ülkeleri gibi büyük bir pazarın olmasına rağmen gördüğünüz gibi Arapça dil desteği yok oyunda. Ki Roger Clark'ın hesabına baktığımda pek çok kez İran'lı görüyordum, oyun o bölgelerde de çok seviliyor yani.

B seviyesi İngilizce bile oyunu oynamak için yeterli.
Yaşı geçmişlere bir şey demiyorum.
İnternetin çoğu, dünyanın küresel dili İngilizce bir zahmet öğrenin, onca imkan var.
Yarın bir gün işe girerken soracaklar, biriyle konuşacaksın, yurt dışına çıkıcan ya da bir mail atacaksın. En basitinden öğrenciysen sınava gireceksin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı