Epic Games Store Eleştirisi

Ben yeni bilgisayar topladım, önceden konsol oyuncusuydum yani ne steam nede EGS kullandım. Şuan ise Kesinlikle epic kullanacağım neden mi? çünkü daha ucuz. Neymiş tekelleşmeye çalışıyormuş. E bana ne. Zaten yıllardır neredeyse steam tekeldi. Tekelleşme oyun fiyatı veya hizmeti değiştirmezse bunun kullanıcıya etkisi olmaz ki. Eğer tekelleştikten sonra fiyatlar yükselirse bu sefer herkes daha ucuz olan platformu kullanacak. O da kendini bozarsa bu sefer farklı bir platform çıkacak. Steam tekelleşti epic çıktı. Epic tekelleşirsede farklı bir platform çıkacaktır. Arkadaşlar fanboyluğa gerek yok hizmet iyiyse ucuzu seçin oynayın. sadece ''alışkanlık'' diye 70 80 lira fazla vermeyin.

Alışkanlık değil tercih meselesi. Red Dead Redemption 2 yi 100 liraya epicten alacağım 150 lira verip steamdan alırım yani. Bu benim tercihim.
Ha son zamanlarda epic güzel işler yapıyor. Bu oyuncuya yarıyor elbet.
Ama arayüzüne alışamadım.
Steam profili, sepet olayı, pazarı, arkadaş listesi,atölyeler, başarımlar vs derken çok önde.

Epic Games arayüz işini çözerse çok güzel olur. Sistemi yoran, kullanışsız ve sürekli internet bağlantısı isteyen Launcher çok iyi değil. Steam daha göze hitap ediyor ve bana kullanışlı geliyor. Özellikle Epic Games'in ayarlar bölümüne girdiğimde bilgisayarıma Bluestacks yüklemişim de onun ayarlarına girmişim gibi.

Uzun zaman sonra açıklama yapmayı gerek duydum:
Ben bu yazıyı yazdığımda 2019 yılının ağustos ayıydı ve Epic Games Store çok sıkıntılı bir durumdaydı. Ancak, son bir yıldır yapılanları gerçek anlamda takdir ettim. eksikleri var , ama kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar.
Anlayacağınız, bir sene öncesi ile şimdiki görüşlerim aynı değil arkadaşlar. Bu eleştiriyi es geçebilirsiniz. :)

Alışkanlık değil tercih meselesi. Red Dead Redemption 2'yi 100 liraya Epic'ten alacağım 150 lira verip Steam'den alırım yani. Bu benim tercihim.
Ha son zamanlarda Epic güzel işler yapıyor. Bu oyuncuya yarıyor elbet.
Ama arayüzüne alışamadım.
Steam profili, sepet olayı, pazarı, arkadaş listesi, atölyeler, başarımlar vs derken çok önde.

Buna bende katılıyorum ve neden olduğuna anlam veremiyorum ya şu an Epic'te deli gibi indirim var RDR2'yi 90 liraya kadar alabiliyorsun ancak oyunu alasım gelmiyor Steam'de 150 liraya alırım daha iyi diyorum yani beni buna iten ne bilmiyorum aynı oyuna sırf platform farkından dolayı 60 lira fazla verilir mi onu da bilmiyorum kafam çok karışık.

Geri
Yukarı