Epic Games Store vs Steam

Epicin steam ile kıyaslanması için daha yemesi gereken çok ekmek var, fakat emin adımlarla güzel ilerliyorlar rekabet biz oyunculara yarar en çok o yüzden epicide desteklemek lazım ben epic fırsatlarınıda değerlendiriyorum ücretsiz oyunların yanında :D

Kesinlikle.Ama birden steam'in çok üstünde bir mevkiye yerleşmiş gibi davranılması saçma oldu.

Rekabetten kaynaklanan oyun indirimleri için mutlaka Epic Games'in desteklenmesi lazım. Dediğiniz gibi daha yolun başında ama desteklendikçe Steam'de buna benzer kampanyalar getirecektir.

İndirimler çok güzeldi bende yararlandım. Steam'in de bir şeyler yapması gerek, yaz indirimlerinin çok daha iyi olacağını düşünüyorum ama kupon Epic Games Store'a artı bir puan. Ama yine üstte dediğim gibi Steam'le eşitmiş, geçiyormuş gibi abartı şekilde davranılması saçma.

Rekabetten kaynaklanan oyun indirimleri için mutlaka Epic Games'in desteklenmesi lazım. Dediğiniz gibi daha yolun başında ama desteklendikçe Steam'de buna benzer kampanyalar getirecektir.
Rekabet konusunda haklısın ama şöyle bir şey var Epic rekabet etmiyor. Rekabet için oyunun iki platformda da olması lazım ki biri fiyat kırıp rekabet oluştursun. Epic sadece kendinde satmak istiyor dolayısıyla Epic ne fiyat biçerse o fiyattan almak zorunda kalınıyor. Bedava oyun vermeleri ve indirim 60 TL indirim kuponu vermesi gerçekten çok güzel ama sadece onunla bitmiyor işte. Mesela Satisfactory başta sadece Epic’de 100 TL’den satıldı. Steam’de 50 liradan satışa sunuldu. Epic’de 50’ye düşürdü sonra. İşte rekabet böyle olması lazım.

Geri
Yukarı