Epic Games vs. Steam

Bizim tartıştığımız konu o değil sürekli xp silinmesiyle kolay kolay seçkin olamazsın.
O zaman saçma yerlerden Steam'e saldıracağınıza Epic Games'in vasat sunucuları ve istemcisini hesaba katmadan sırf 2-3 oyunu bedavaya verdi diye babanın dükkanı gibi savunmaya devam etmeden önce bütün etkenleri hesaba katsan o zaman indirimden bahsedeceksek GOG platformuna bir göz atmanı tavsiye ediyorum.

Burada seçim yapmak çok zor bence iki tarafta iyi Epic Games'in verdiği kuponlarla pahalı oyunları ucuz bir fiyata alabiliyorum mesela Bannerlord 30-40TL'ye kadar indirimle almıştım kupon sayesinde bunun yanında metro 2033 Redux'u bedava vermesiyle metro serisiyle tanıştım ve çok beğendiğim için diğer oyunlarına da göz atmak istedim last light indirim süresince ucuz olsa da Metro Exodus 110TL falandı bende metro 2033'ten gelen indirim kuponuyla 50TL'ye falan indirdim diye hatırlıyorum ama Steam bedava oyun vermese de bazı oyunlar 18TL indirim yapılıyor ve mod falan kurmak için atölye kısmı var bunun Epic Games'de olmaması kötü olmuş.

Evet bence Epic Games kazandığı parayla yatırım yapıyor oyuncu çekiyor. Steam'de CS:GO'ya zam gelmiş bu arada yavaştan kuru olduğu fiyattan hesaplıyor.

Epic, şu anda 160 milyondan fazla Epic Games Store PC kullanıcısı olduğunu söyledi. Günlük aktif kullanıcılar yüzde 192 artarak 31,3 milyona ulaştı ve 2020'de 13 milyon eşzamanlı oyuncuyla zirve yaptı (2019'da yedi milyondu).

Öte yandan Steam, günlük 62,6 milyon aktif kullanıcıya ulaştı ve eşzamanlı en yüksek kullanıcı geçen yıl 24,8 milyona ulaştı.

Epic'in büyümesindeki artış, beklediğiniz gibi satın alma ve oyun süresinde bir artışa neden oldu. Şirket, 2020'de Epic Games Store'daki PC müşterilerinin 700 milyon dolardan fazla harcadıklarını ve bunun yüzde 37'sini 265 milyon dolarla üçüncü taraf oyunlarının temsil ettiğini söyledi.

Epic Games Store'un muazzam büyümesi kısmen düzenli olarak sunduğu göz alıcı ücretsiz oyunlardan kaynaklanıyor. Epic, 2020 yılında 103 oyunu (2407 $ değerinde) dağıttı ve bu yıl kullanıcılar tarafından 749 milyondan fazla oyun talep edildi.
Beleş oyun olarak bakmazsak steam. Ama 2 3 yıl sonra epic games olurm

Geri
Yukarı