Steam vs Epic Games

Steam vs Epic Games

• Steam

• Epic Games

• İkisini de kullanmıyorum.

• Kararsızım

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
@blockdz Launcher'i kötünün de kötüsü olduğundan dolayı oyunculara korsan oyun oynuyormuş hissiyatı verdiriyor ve sırf Launcher'inden dolayı Epic Games hesapları da para etmiyor. Oyuncuların temel çekindiği nokta bu ve haklı olduklarını da düşünüyorum. Epic Games Launcher'i sadece oyunları kütüphanede tutmak için işe yarıyor. Başka bir işlevi var mı? Yok ve Launcher'i gerçekten sıkıntılı. Birkaç kez oradan oyun indirmeyi denedim, oyunun indirmesi durduk yere baştan başlatılıyordu ve indirme göstergesi de düzgün çalışmıyordu. Bu ve bunun gibi birçok sorun yaşadım. İnternetten araştırma yaptığımda da benden kaynaklı olmadığını, oyun motoruyla Launcher geliştirdiklerini fark ettim. Yazıklar olsun, ne denebilir ki? Oyun motoruyla geliştiren Launcher'e herkesin laf atma hakkı vardır.

Fiyay aynıysa steam, daha ucuzsa Epic games. Launcheri ağlayacak kadar kötü değil. Zaten her şey çok pahalı bir de Steam fanboyluğu yapmaya gerek yok. Nere ucuzsa oradan alın.
Sizce aradaki değişken ve kullanıcıya bağlı fiyat farkları Steam üzerinden oynamaya değmez mi? Yani aradaki farkı Steam'in verdiği hizmete bile sayabilirsiniz.

@Bondrewd şahsen kendi adıma konuşayım: Arada 10-15 TL gibi fark varsa Epic Games ile hiç uğraşmıyorum. Doğrudan Steam'den alıp geçiyorum ve satın alınan oyunun, Epic Games tarafında bedava verilme ihtimali de var. Bu yüzden Epic Games'ten oyun satın almaya pek sıcak bakmıyorum. Launcher'lerini geliştirmekten ziyade sürekli bedava oyun dağıtma yoluna gidiyorlar ve çoğu oyunu en az 2-3 kez verdiler.

Sizce aradaki değişken ve kullanıcıya bağlı fiyat farkları Steam üzerinden oynamaya değmez mi? Yani aradaki farkı Steam'in verdiği hizmete bile sayabilirsiniz.
Evet bir de yaz indirimleri geldi mi alacağını almak gerekiyor.
Epic RDR 2 gibi pahalı oyunlar için alınabilir. Adam 68 liraya kadar indirdiklerini söylüyor.
Veya GTA5'i ücretsiz dağıtmışlardı.

Geri
Yukarı