Epic Games'de hâlâ sohbet özelliği olmaması

Olmayan özellikleri saysam buradan Everest'e yol olur. Oyun yedekleme geldi mi? Son kontrol ettiğinde hala yoktu. Saçma salak bir Launcher. Bedava oyun vermese kimse suratına bakmaz.

En basit özelliklerden birisi olan profil fotoğrafı ayarlama dahi olmaması ne kadar vasat bir Launcher olduğunu kanıtlar nitelikte.

Aslında Steam'in de optimizasyonu o kadar iyi değildi. Son güncellemede düzelttiler. Arayüzünü değiştirmeleri çok çok sonra oldu zaten.

Steam'i yaklaşık 15 senedir aktif bir şekilde kullanıyorum. Adamlar sürekli bir şeyleri yeniliyor ve geliştiriyor. Epic Games Launcher çıkalı yanılmıyorsam 4 sene oldu. Bu süre zarfında fazla yol aldığı söylenemez. İşleri güçleri şirketleri kendi tarafına çekip Steam ile uğraşmak. En azından herkesin şikayetçi olduğu istemci sorununu gidermeleri gerekiyor.

Arkadaş Launcher çıkalı yıllar oldu. Hala profil ve mesajlaşma özelliği yok. Burası konsol değil ki. İnsanların alışkanlıkları var bu platformda. Bir platforma bağlı kalmayı kesinlikle sevmiyorum ama bu kadar parada döküp böyle küçük detayları nasıl unutuyorlar? Aklım almıyor.

Bu özellikler sayesinde zaten Epic'ten alım yapmayı bırakır derecesine geldim ne aldığım oyunun benimmiş gibi bir hissiyatı oluyor ne de en basitinden oyunları bile zor modluyorsun.

Steam'i yaklaşık 15 senedir aktif bir şekilde kullanıyorum. Adamlar sürekli bir şeyleri yeniliyor ve geliştiriyor. Epic Games Launcher çıkalı yanılmıyorsam 4 sene oldu. Bu süre zarfında fazla yol aldığı söylenemez. İşleri güçleri şirketleri kendi tarafına çekip Steam ile uğraşmak. En azından herkesin şikayetçi olduğu istemci sorununu gidermeleri gerekiyor.

Alacağı yolu da sadece bedava oyun vermeye bıraktı adamların aklından geçen bedava oyunlarımızı alanlar o oyunları oynayarak bizim launcherimizda zaman geçirsinler kalitenin yüz karası Epic desek yeridir.

Steam'i Epic Games'in önüne geçiren şey de bu. Steam'de bir topluluk var. Steam'e girdiğimde kendimi bir sosyal medyada gibi hissediyorum bazen. Mesajlaşmayı geçtim, Topluluk kısmında insanlarla hemen hemen her konuda sohbet edebiliyorsunuz. Bir de inceleme özelliği var, ne zaman canım sıkılsa Steam'de Türklerin yaptığı incelemeleri okurum.

Epic Games'te ne var peki? İndirim. Sadece indirim. Bazen Epic Games'in yüklü olduğunu bile unutuyorum, indirim olduğu zaman oyunumu alıp çıkıyorum sadece. Mesela neden YouTube'tan şarkı dinlemek yerine Spotify kullanıyoruz? Çünkü Spotify sunduğu servislerle şarkı dinlemeyi çok daha basit, işlevsel ve eğlenceli hale getiriyor, Steam de oyun oynamayı. Ve tabii ki Epic Games'te bu servislerin hiçbiri yok.

Benim de en çok sıkıntı çektiğim taraf Launcher açık olduğu zaman sistemin uyku moduna girmemesi. :D Arkada oyun çalıştıriyoruz sanki sistemi uyku moduna sokmuyor nasıl bir şeyse. Gece oyun indirdiğim için tahmini bir süre belirliyorum boşuna açık kalmasın diye ama kapanmıyor sistem Epic açık olduğu sürece. Her yönünden sıkıntılı.

Steam'i yaklaşık 15 senedir aktif bir şekilde kullanıyorum. Adamlar sürekli bir şeyleri yeniliyor ve geliştiriyor.
Steam arayüzü ne zaman yenilendi hatırlamıyorum ama o zamana kadar sürekli arayüzün eski durduğundan şikayet ediyorduk. Başka sıkıntıları da vardı, düzeltirler eminim. Steam düzeltti yani. Mobil uygulama da çok kötüydü eskiden. Yani arayüz konusunda EGS'nin kredisi var benim için.

Arkadaşa oyuna girecek misin yazmak için Discord'a hesabını gir, oturma odasından telefonu getir, iki aşamalı doğrulama kodunu gir, nickini arat, DC'deki nicki neydi diye düşün mesaj yaz falan derken ne oynayacağını unuttum geçen.

Epic Games yavaşlığını GOG Galaxy ile çözdüm. Rahatım.

Steami ben sizden daha az kullanıyorum fakat daha birkaç ay öncesine kadar arayüzü çok kötüydü ve aynıydı. Nasıl hala bu kadar retro kalabiliyorlar derken arayüzü daha modern yaptılar.

Bu arada Çift Doğrulama kısmında da hala sıkıntılar var hocam. Olağan bir şey fakat millet buraya binlerce para yatırırken hala çok daha üst bir seviye koruma ya da olan korumayı daha üst bir raddeye koymuyorlar onu da anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı