Epic Launcher Neden Bu Kadar Kötü?

Hayırlı olsun iyi oyunlar şimdiden. En fazla 1 dakika gecikme için 50 lira verilir mi, vermezdim. Steam'de topluluk vb. şeylerle ilgilenmediğim için de böyle düşünüyorum biraz.

Bende zengin değilim ama Epic'te indirme hızım %50 daha düşük hala çözemedim. 25 Mbps internet ile saatlerce indirme yapmam gerekiyordu. Normalde 3.5-.3.0 MB indirme hızım var Epic'te 1, 2-1, 0 arası.

Hayırlı olsun iyi oyunlar şimdiden. En fazla 1 dakika gecikme için 50 lira verilir mi, vermezdim. Steam'de topluluk vb. şeylerle ilgilenmediğim için de böyle düşünüyorum biraz.
Hocam bende RDR2 vardı Epic'te ama param olduğunda Steam'den de aldım. Topluluk sekmesini, profildeki görünümünü, en basitinden oyun içi arayüz yok.

Hocam bende RDR2 vardı Epic'te ama param olduğunda Steam'den de aldım. Topluluk sekmesini, profildeki görünümünü, en basitinden oyun içi arayüz yok.
Dediğim gibi oyunu oynamak dışında arkadaş aktivitesi, oyun içi arayüz vb. işlere ilgim olmadığı için en uygun fiyatı verenle beraberim :)

Ek: Ubisoft Connect'de de Assassins Creed: Valhalla ve Far Cry 6, Watch Dogs: Legion ve For Honor. Nerede ucuz orada omrx
Ek 2: Ubisoft Connect'in açılışı Steam'dan da güzel :D

Epic Launcher'i sevmeyen tek ben değilimdir herhalde. GTA 5'i bile Steam'den almak mantıklı geliyor. Epic Games'te ücretsiz verilmesine rağmen Steam'den para ile alıyorum. Launcher'i uzun sürede açılıyor ve arayüz kasıyor. İndirme hızı da Steam'e göre düşük. Sizde durumlar nasıl? (Fortnite için kullanıyorum sadece.)
Epic Games Store, Epic'in Fortnite'a bel bağlamaması için bir alternatif olarak çıktı. Olan bütçelerinin de büyük bir kısmını ücretsiz oyunlar için harcadıklarından dolayı arayüze gerekli yatırımı yapmıyorlar.

Epic Games Launcher yavaş bayağı.

Dediğim gibi oyunu oynamak dışında arkadaş aktivitesi, oyun içi arayüz vb. işlere ilgim olmadığı için en uygun fiyatı verenle beraberim :)

Ek: Ubisoft Connect'de de Assassins Creed: Valhalla ve Far Cry 6, Watch Dogs: Legion ve For Honor. Nerede ucuz orada omrx
Ek 2: Ubisoft Connect'in açılışı Steam'dan da güzel :D
Forumda bu konu hakkında aynı fikirde olduğum nadir insanlardansınız.
Epic Launcher'i sevmeyen tek ben değilimdir herhalde. GTA 5'i bile Steam'den almak mantıklı geliyor. Epic Games'te ücretsiz verilmesine rağmen Steam'den para ile alıyorum. Launcher'i uzun sürede açılıyor ve arayüz kasıyor. İndirme hızı da Steam'e göre düşük. Sizde durumlar nasıl? (Fortnite için kullanıyorum sadece.)
Sırf Steam'de aynı oyunu oynayacağım diye 80 TL ekstradan vermek ne kadar mantıklı olabilir. Oyun nerede ucuzsa oradan almak en mantıklı olanı bence. Fiyat aynıysa tabi ki alışkın olduğunuz uygulama olan Steam'den almak en iyisi olacaktır.

Epic Games Storu ilk açıldığı zamandan beri kullanıyorum, evet yavaş, evet Steam'e göre bir çok eksiği var, evet indirme hızı daha yavaş ama şu ana kadar oynadığım herhangi bir oyunda hiçbir problem yaşamadım. Amaç sadece oyun oynamaksa Epic'ten oyun oynamanın Steam'e göre herhangi bir farkı yok.

Arayüz sadece bende kasmiyor galiba, gayet de estetik geliyor.
Açılması uzun sürüyor o ayrı.

Steam hesabım bile yok, vardı geçen sildim :D

İndirme hızı veya benzeri bir sorunum yok Epic'ten yana. Ancak kendi içerisinde çok yavaş. Unreal Engine'e yuklendikleri kadar Store'a yuklenmiyorlar. Herhangi bir oyunun sayfasını acmak bile uzun sürüyor. Neden mağaza yazılımına yatırım yapmadıklarını ben de anlamıyorum.

Çünkü kullanıcılarına iyi hizmet verme amacı olmayan, sadece ücretsiz oyun vererek kullanıcı çekmeye çalışıp, firmalara oyunlarını Steam'e çıkartmamaları için ek ücret ödeyerek tekel olmak isteyen rezil bir firmadır Epic.

Steam, gerek bile olmamasına rağmen kendi arayüzünü her geçen gün daha da geliştiriyor ve modernleştiriyor, Epic gerek olmasına rağmen bunu yapmıyor çünkü kullanıcıları umurunda değil para gelsin yeterli.

Geri
Yukarı