EPSON L3050 "sürücü kullanılamıyor" sorunu

aliquel

Hectopat
Daha fazla  
Yazıcımı sistem güncelledikten sonra Windows 10 otomatik sürücüsünü kurdu, donanımlara ekledi. Üzerine manuel olarak ben de programlarını kurdum. (Windows'un yüklediği sürücünün üzerine kendi sürücüsü kurulmadı.)
Yazıcı aygıtlarda görunuyor fakat "sürücü kullanılamıyor" hatası veriyor. Klasik denetim masası altında veya "Yazıcı ve aygıtlar" sayfasında ise mevcut yazıcımı "Varsayılan" yapamıyorum.
Ayrıca çeşitli ekranlarda "Tarayıcı, Word, Excel vs." yazıcı yazdırma seçeneklerinde çıkmıyor.

Yukarıda yaşadığım sorunları (sürücü ile ilgili bölümleri ) tüm donanımlar için yaşıyorum.

1. Yazıcı sürücülerini ve ilgili tüm girdileri(regedit, system32 vs) tamamiyle nasıl temızlerım?
  2. Aynı şekilde sistemdeki tüm sürücüleri nasıl kalıcı silerim.(yenileme yapınca,sistem başlatınca gelmesin)
  3. Windows 10 otomatık surucu kurulumunu nasıl iptal ederim? (Ayarlardan sürücü yükleme ve Update kapattım yine de yüklüyor.)
  4. Mevcut bir donanımın(örn : Yazıcı, chipset, CPU, GPU) güncel sürücü ve programını sitesinden en güncel olanını indirip (Windows'un yüklediğinden daha yeni sürüm) yüklemeye çalıştığımda neden güncellenmıyor? Windows'un otomatık yukledıgı sürücüler de kalıyor.

Windows tarafından yüklenen sürücüleri tamamen kaldırma, temız guncel sürücüleri manuel olarak yükleyebılmek istiyorum.

• -Asus X550JX
  • -Windows 10 Pro 1709
  • -Yazıcı EPSON L3050 WİFİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı