ePub'dan zararlı yazılım bulaşır mı?

Emre SÜRER

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Neredeyse her kitabın ePub'ının bulunduğu bir site buldum (Sosyal kuralları sebebiyle, korsan onaylanmadığı için ismini veremiyorum). Bazı kitaplarda erişim engeli yazıyor ama VPN açıp sayfayı yenileyerek engeli rahatça aşıyorum. İndirme butonuna tıkladığımda doğrudan ePub iniyor. Herhangi bir yönlendirme sitesi vs. yok. Zip ya RAR vs. de indirmiyor. Yalnızca ePub iniyor.
ePub üzerinden zararlı yazılım bulaşma ihtimali var mıdır?

Neredeyse her kitabın ePub'ının bulunduğu bir site buldum (Sosyal kuralları sebebiyle, korsan onaylanmadığı için ismini veremiyorum). Bazı kitaplarda erişim engeli yazıyor ama VPN açıp sayfayı yenileyerek engeli rahatça aşıyorum. İndirme butonuna tıkladığımda doğrudan ePub iniyor. Herhangi bir yönlendirme sitesi vs. yok. Zip ya RAR vs. de indirmiyor. Yalnızca ePub iniyor.
ePub üzerinden zararlı yazılım bulaşma ihtimali var mıdır?
Sitenin içeriğini, güvenirliğini bilemediğimiz için pek bir şey söyleyemeyiz. Ama bir sanal bilgisayar kullanmak güvenliği arttırabilir.

Sitenin içeriğini, güvenirliğini bilemediğimiz için pek bir şey söyleyemeyiz. Ama bir sanal bilgisayar kullanmak güvenliği arttırabilir.
Siteyi değil de ben dosya uzantısını sormuştum aslında. Bu site virüslü müdür şeklinde değildi soru. ePub dosyalarına zararlı yazılım yükleyebilirler mi anlamında sormuştum.

Siteyi değil de ben dosya uzantısını sormuştum aslında. Bu site virüslü müdür şeklinde değildi soru. Epub dosyalarına zararlı yazılım yükleyebilirler mi anlamında sormuştum.

Her dosyaya gömebilirler siz en iyisi bir VirusTotal'de bakın ayrıca korsan illegal yazılımdan uzak durun.

Geri
Yukarı