Erdoğan’dan maden ocağı patlamasına ilişkin kader açıklaması

xakiran

Hectopat
41 madenciye mezar olan Bartın’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri bununla tabii dalgasını geçebilir ama biz kader planına inanmış insanlarız. Kader planına inandığımız için bunun ne dünü ne bugünü ne de yarını olmayacaktır” dedi. 301 madencinin ölümüne neden olan maden kazası içinde Erdoğan, fıtrat ifadesini kullanmıştı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İnsanların dini değerlerini ve duygularına yönelik bir açıklama kader denildiği zaman alınmayan önlemler zorlu çalışma şartlarını araştırmaya gerek yok tabii ne gerek var güvenlik önlemi almaya kaderde varsa ölecekler zaten... Oldu olacak ülkede iş güvenliğini de komple kaldıralım gereksiz. Bu şekilde açıklamalara gerçekten çok sinirleniyorum abi çok mu zor bizim hatamız demek veya özel şirket çalışıyorsa ihale ile aldıysa şirkete yüklü bir miktar ceza keseceğiz bundan sonra daha dikkatli olacağız bu konularda özür dileriz demek çok zor. Düşününce Soma maden faciasından hiçbir ders almadığımızı yine görüyoruz.

Hadi ülkedeki en dinci sensin anladım da dinle kaderi nasıl bağdaştırdın sen şimdi. "Allah istedi, oldu" deseydi benim için fark etmezdi.

Evet. Dinimize göre kader diye bir gerçek var. Ama örneğin eşeğin çalınmasın diye ağıra kapatırsın oradan çalınır bu kaderdir. Eşeği bağlamadan sokakta bırakıp çalındığında ya kader bu dersen... Yazık, ülkede en dinciler sizsiniz zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşçi sonuçta, feda edilebilir bir güç olarak bakıyorlar, yerini doldurabiliriz diyorlar. Maden usulüne uygun işletildiği halde böyle bir durum olduysa olacağı varmış, fakat uyarı yapıldığı halde, tehlikeli bir durum olduğu belirtildiği halde böyle bir durum olmuş gibi duruyor. Sonuç, yine ihmal yine ihmal.

Geri
Yukarı