Ergenler çok değişik

Bu konudaki aile terbiyesi, eğitimi de çok önemli.

Öyle hocam bu konuya giren ve burada yazılan her şeyi yapan ve yapmayada devan eden bir arkadaş var tabii kendisini hiç sevmem ama ne yapalım dünya o kadar da büyük değil çocuğun annesi bile şerefsiz gel buraya diyor yani şahsen bu bana yapılsa ben utanırım.

Hocam ben 14 yaşındayım. Size şunu söyliyim: Aileniz sizi düzgün yetiştirirse, ahlaklı bir birey olmanızı sağlarsa pis işlere bulaşmazsınız. Bunların ya aileleri boş vermiş. Ya da arkadaş çevresinden böyle pis işlere bulaşmışlar. Kendini havalı sandığı için alkol içmek ne ya? Çok belli etmeye çalışıyorlar kendilerini. Bazıları da ergenliğini o kadar belli ediyor ki insan onlardan soğuyor. Sıkıntı ergenlikte değil, sıkıntı onların alışkanlığı ve ahlakında.

Hocam ben 14 yaşındayım. Size şunu söyleyeyim: Aileniz sizi düzgün yetiştirirse, ahlaklı bir birey olmanızı sağlarsa pis işlere bulaşmazsınız. Bunların ya aileleri boş vermiş. Ya da arkadaş çevresinden böyle pis işlere bulaşmışlar. Kendini havalı sandığı için alkol içmek ne ya? Çok belli etmeye çalışıyorlar kendilerini. Bazıları da ergenliğini o kadar belli ediyor ki insan onlardan soğuyor. Sıkıntı ergenlikte değil, sıkıntı onların alışkanlığı ve ahlakında.

Bazılarının yalnız kaldığını ve kendine dikkat çektirmek için psikolojik olarak böyle bir ortama girdiğini düşünüyorum.

Hocam ben 14 yaşındayım. Size şunu söyleyeyim: Aileniz sizi düzgün yetiştirirse, ahlaklı bir birey olmanızı sağlarsa pis işlere bulaşmazsınız. Bunların ya aileleri boş vermiş. Ya da arkadaş çevresinden böyle pis işlere bulaşmışlar. Kendini havalı sandığı için alkol içmek ne ya? Çok belli etmeye çalışıyorlar kendilerini. Bazıları da ergenliğini o kadar belli ediyor ki insan onlardan soğuyor. Sıkıntı ergenlikte değil, sıkıntı onların alışkanlığı ve ahlakında.

Hocam evet ama bazı arkadaşların aileleri mükemmel çok sevecen ilgili güler yüzlü iyi insanlar fakat çocukları yanlarından geçmiyor aile terbiyesi+bireyin bunu benimsemesi.

Geri
Yukarı