Ergenlik çağında neler normaldir?

Lord_Gamer34

Femtopat
Daha fazla  
Ergenlik çağında neler normaldir arkadaşlar? Ergenlik çağındaki geçici şeyler nelerdir?

Örneğin cinsel istek, mast normal midir?
Sivilcelenme normal midir?
Ani gelen sinir normal midir?
Kafa karışıklığı normal midir?
Aşk acısı normal midir?

Şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller, iyi günler :)

Ergenlik çağında neler normaldir arkadaşlar? Ergenlik çağındaki geçici şeyler nelerdir?

Aşk acısı normal midir?

Hepsi normaldir. Ancak yine de bu dönemde normal diye her aklınıza eseni yapmayın. Mesela mastürbasyon. Haftada 2 kereden fazlasına çıkma. Sivilcelenme için bir dermatolog ile görüşebilirsin. Diğer psikolojik sorunlarını psikologlar ile görüşerek rahatlatabilirsin. Ancak bu istekler/durumlar olduğu için kendini suçlama.

Saydıklarınızın hepsi geçici şeyler ergenlikten sonra gidebilir eğer bir hastalığınız yoksa.

Ergenlikte masturbasyona dikkat edilmeli aşırıya kesinlikle kaçınılmamalı.

Sivilcelenmeyi kendiniz düzenli beslenerek kremler kullanarak çözebilirsiniz.

Psikoloji konusunda ergen bireyin kendisini desteklemesi gerektiğini düşünüyorum çok ağır bir sorun yok ise dışarıdan destek alınmamalı bence.

Aşk acısı normal midir?

Cinsel istek derken? Yöneliminiz anormal değilse bu her yaşta yokmu zaten ergenlik sonrası.

Hepsi normaldir. Ancak yine de bu dönemde normal diye her aklınıza eseni yapmayın. Mesela mastürbasyon. Haftada 2 kereden fazlasına çıkma. Sivilcelenme için bir dermatolog ile görüşebilirsin. Diğer psikolojik sorunlarını psikologlar ile görüşerek rahatlatabilirsin. Ancak bu istekler/durumlar olduğu için kendini suçlama.
çok teşekkürler yorumunuz için.

Saydıklarınızın hepsi geçici şeyler ergenlikten sonra gidebilir eğer bir hastalığınız yoksa.

Ergenlikte masturbasyona dikkat edilmeli aşırıya kesinlikle kaçınılmamalı.

Sivilcelenmeyi kendiniz düzenli beslenerek kremler kullanarak çözebilirsiniz.

Psikoloji konusunda ergen bireyin kendisini desteklemesi gerektiğini düşünüyorum çok ağır bir sorun yok ise dışarıdan destek alınmamalı bence.
çok teşekkürler yorumunuz için.

Cinsel istek derken? Yöneliminiz anormal değilse bu her yaşta yokmu zaten ergenlik sonrası.
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler, tabii ki her insanda cinsel istek olur. Ben aşırı anlamda bahsettim.

Ergenlik çağında geçici olan en önemli şey bana göre sivilce. Cinsel istek genelde tavan olur bu dönemlerde. Diğer yazdıklarınız gayet normal şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı