Ergenlik sivilceleri ergenlik bitmeden geçer mi?

504940

Centipat
16 yaşına girmeme az kaldı ve bununla birlikte abimde de olmak üzere aile genlerinden gelen bir sivilce durumu var. Bu sivilce durumunu fazla kafaya takmıyorum ama nedensizce merak ettim. Cildiyeye hiç gitmedim gerekli yüz bakımını kendim evde yapıyorum düzenli yaptığımda çok ciddi azalma oldu bunu hayatımın bir rutini olarak sabah akşam devam ettirirsem sivilcesiz bir ergenlik geçirmem mümkün olabilir mi?

16 yaşına girmeme az kaldı ve bununla birlikte abimde de olmak üzere aile genlerinden gelen bir sivilce durumu var. Bu sivilce durumunu fazla kafaya takmıyorum ama nedensizce merak ettim. Cildiyeye hiç gitmedim gerekli yüz bakımını kendim evde yapıyorum düzenli yaptığımda çok ciddi azalma oldu bunu hayatımın bir rutini olarak sabah akşam devam ettirirsem sivilcesiz bir ergenlik geçirmem mümkün olabilir mi?

Dediğin gibi aile genlerinde varsa ergenlik bitene kadar devam edecek fakat bu cildine bakmaman anlamına gelmiyor bakımını gene yapmaya devam et azaltmış olursun.

Cildine bakım uygula elbette ama sivilcelerin artarsa mutlaka doktora görün yüzünde kalıcı iz yapabilirler. Ergenlik dönemimde yüzümün her yeri sivilceydi doktora gittim 2 sene ilaç kullandım 23 yaşındayım tek bir iz bile yok ancak bazı insanlarda iz kalıyor o yüzden rahatsız olmaya başlarsan ve artmalar olursa mutlaka doktora görünmeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı