Ergenlik ve kilo

Abilerim ablalarım ben 13 yaşında 80 kilo bir insanım. Bu durum beni rahatsız etmiyordu. Ta ki bu geceye kadar. Artık çok sıkıldım şişman olmaktan. Başkalarının bana sanki bir gorilmişim gibi bir dağ ayısıymışım gibi yaklaşmalarından çok sıkıldım. Bir kız arkadaşım var ve benden soğumasından çok korkuyorum. Anlaşılan ben bu durumu bozmak ve kilo vermek istiyorum. Bana yardımcı olun.

Dostum 15 yaşında 134 kilo falandım pandemiden dolayı. 1 senede 90 kiloya indim. Yapman gereken diyet ve biraz hareket. Yürümek en iyi kilo verme taktiği. Diyet için bir diyetisyene gitmeni öneririm ben öyle yaptım.

Dostum 15 yaşında 134 kilo falandım pandemiden dolayı. 1 senede 90 kiloya indim. Yapman gereken diyet ve biraz hareket. Yürümek en iyi kilo verme taktiği. Diyet için bir diyetisyene gitmeni öneririm ben öyle yaptım.

Ve az öğün yemek gibi bir hata yapma çok öğün ye ama az ye öğünlerde. Canın çikolata gibi şekerli bir şey çekerse mandalina aşır. Yemeklerin yanına ayran çok iyidir.

Genç dostum maddi imkanın varsa salona git. Hocana durumunu anlat. Sana vereceği programı uygularsın. 13 yaşındasın, neye benziyorsun biz buradan bilemediğimiz için sana uygun program veremeyiz ki burada bu konuda uzman birisi de yoktur sanırım. Birkaç ay içinde fark olur sen de daha çok motive olursun. 13 yaş spora başlamak için harika bir yaş.

Geri
Yukarı