Ergenlikte boy uzamaması mümkün mü?

slsonicz

Hectopat
Daha fazla  
Ben ergenliğe 12 yaşımda girdim şu an 16 yaşındayım ve boyum ergenlik boyunca hiç uzamadı. Hormonel bir sıkıntım yok ve kemiklerin arası halen açık ancak yaşım geçiyor ve çok vaktim kalmadı. Boy uzamasının 12 yaşında durması mümkün mü? 1.61 boyundayım, annem 1.60, babam ise 1.83 ancak kendisi erken uzamış ben ise 1cm bile uzamadım. Sakallarım bazı yerlerde var sizce boyum daha uzar mı yoksa uzamaz mı?

16-18 yaşları arasında insan birden çok uzayabiliyor. Kendi gördüklerim ile konuşuyorum.

16-18 yaşları arasında insan birden çok uzayabiliyor. Kendi gördüklerim ile konuşuyorum.
Hiç bilemiyorum en azından ufak ufak uzayabilirdi ama 4 yılda hiç artış olmaması normal değil aynı şekilde kilomda çok az 47 kiloydum 3 yıl boyunca ve son zamanlarda aşırı zorlayarak 50 kiloya ancak çıkabildim :/

Hiç bilemiyorum en azından ufak ufak uzayabilirdi ama 4 yılda hiç artış olmaması normal değil aynı şekilde kilomda çok az 47 kiloydum 3 yıl boyunca ve son zamanlarda aşırı zorlayarak 50 kiloya ancak çıkabildim :/
11 ve 12. Sınıfta boy uzamalarını çok gördüm. Merak etme.

Geri
Yukarı