Yeterli uyumama sebebiyle boy uzamaması

Tamam fakat 185-190 olsam iyi olur. Boyda önemsiz değil. Bahsetmek istediğim azalsada bari 8cm olsun en azından.

Haklısın az az düşse tamam diyeceğim de bari 7-8 olsaydı dedim. Yoksa o kadarın ihtimali yok. Umarım dediğiniz gibi olur.

O kadar değil kafamı çalıştırabiliyorum biraz. Bari azalacaksa 7-8 cm e düşseydi. Büyüme hızı yarıya düşünce kafaya taktım.

Her sene 10cm beklemiyorum elbette azalacak ama bari 7-8 olsaydı. Bir anda yarıya düştü.

Her yıl 10cm uzayacağım demiyorum. Elbette azalış gösterecek fakat bu hız yarıya inince kafaya taktım. Çok haklı yorumlarda bulunmuşsunuz. Maalesef sürekli sinir stres içinde olmam, sürekli ruh hali değişikliği, uyku düzeni vasat durumda. Dediğinizi yapacağım, teşekkür ederim.

Genetiğinde yoksa tabii isterse tüm gün uyusun, fakat daha iyi uyku düzenine sahip olmak daha iyidir.

Evet geçtim. Teşekkür ederim.
Çok kasmana gerek yok bunları %99 dediğim gibi olur bak ben 8.sınıfa giderken 1.65 tim 5 sene geçti 1.70 oldum yani 5cm uzadım.Oysa bende 14 yaşındayken 1.80 olucağımı zannediyodum fakat herşey genetik biryerden sonra uzamaz ama boyun gayet yeterli ve güzel sağlıklı olmaya bak.

Tamam fakat 185-190 olsam iyi olur. Boyda önemsiz değil. Bahsetmek istediğim azalsada bari 8cm olsun en azından.

Haklısın az az düşse tamam diyeceğim de bari 7-8 olsaydı dedim. Yoksa o kadarın ihtimali yok. Umarım dediğiniz gibi olur.

O kadar değil kafamı çalıştırabiliyorum biraz. Bari azalacaksa 7-8 cm e düşseydi. Büyüme hızı yarıya düşünce kafaya taktım.

Her sene 10cm beklemiyorum elbette azalacak ama bari 7-8 olsaydı. Bir anda yarıya düştü.

Her yıl 10cm uzayacağım demiyorum. Elbette azalış gösterecek fakat bu hız yarıya inince kafaya taktım. Çok haklı yorumlarda bulunmuşsunuz. Maalesef sürekli sinir stres içinde olmam, sürekli ruh hali değişikliği, uyku düzeni vasat durumda. Dediğinizi yapacağım, teşekkür ederim.

Genetiğinde yoksa tabii isterse tüm gün uyusun, fakat daha iyi uyku düzenine sahip olmak daha iyidir.

Bu kadar takıntılıysan neden hormon basmıyon ?

Şükür yaşıma göre boyum kısa değil fakat yılda 10 cm atarken son 1 yılda 5 cm bile atmadım. Arkadaşlarım bana yetişmeye başladı, eşit olduğum arkadaşın 10 cm fark attı. Nedeni ise büyük ihtimalle uyku. Hiç uykumu alamıyorum. Yatağa 12'de giriyorum, 1'de uyuyorum. Arkadaşım ise 10'da uyuyor ve boyu 14 yaşında 188.

Gerçekten artık moralim bozuluyor, çok kafaya takıyorum. Nasıl erken uyuyacağım? Uyku düzenini oturtsaydım en kötü 5cm daha vardı ve bu da az değil. Anlamışsınızdır zaten, aşırı moralimi bozuyor.

Hocam 15 yaşındayım ve boyum 179-180 falan. Şimdi sınıfta biri 185 diye ağlayacak mıyım? Zaten herkes gitgide uzunların boy uzaması yavaşlıyor. Ayrıca 14 yaşında 188 olmak inanılmaz zor. Uyumakla da alakası olduğunu düşünmüyorum.

Çok kasmana gerek yok bunları %99 dediğim gibi olur bak ben 8.sınıfa giderken 1.65 tim 5 sene geçti 1.70 oldum yani 5cm uzadım. Oysa bende 14 yaşındayken 1.80 olucağımı zannediyordum fakat her şey genetik bir yerden sonra uzamaz ama boyun gayet yeterli ve güzel sağlıklı olmaya bak.

Hocam zaten her sene 10 cm uzasaydık 2 metre olurduk her türlü. 14-15'ten sonra boy uzaması azalıyor gitgide. Öyle 11-12-13 yaşlarındaki uzama kadar uzamıyorsun.

Hocam maalesef bu olay dediğiniz gibi olmuyor 14 yaşımdayken 1.54 boyundaydım 15 yaşında 1.67 16 yaşında 1.73 oldum şu an 17 yaşındayım ve boyum 1.75 insandan insana değişen bir olay bu boy uzaması genetiğinizde varsa daha da uzarsın çok da kafaya takmamak lazım sen yapman gerekeni yap muhtemelen yazdığın boylara gelirsin ama dediğim gibi genetiğinde varsa olur bu olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı