Erkek olmak üstünlük mü?

Kardeşim kadınlar artık bizden pek çok noktada üstün durumdalar yasa olarak en çok imtiyazlar kadında ölen babasının maaşı bile bağlanabiliyor kadına erkeklerin naturası eskisine göre daha güçsüz artık kadınlar erkekleri kolay şekilde elde edebiliyorlar ama gene kadınlara bu imtiyazları verende erkeklerin kendisidir.

Erkek olmayı üstünlük olarak görenlerin sayısına bakın sonra feminizmin eleştirisini yapın.
Bu feminist arkadaşlar neden hukuk önündeki ayrımcılığa ses çıkarmıyor?
Ağır işlerde çalışıyoruz diye yakınan erkek görmedim ama masa başında çalıştığı halde eşitlik adı altında ayrımcılık isteyen bir sürü kadın var.
Feminizm kadın erkek eşitliğini savunur, en çok da hukuktaki bu ayrımcılığa ses etmeleri gerekiyor.
Feminist birisi ''Biz eşit değil miyiz? Neden güçsüz tarafmışız gibi bize ayrımcılık tanınıyor?'' demesi lazım.

Bu feminist arkadaşlar neden hukuk önündeki ayrımcılığa ses çıkarmıyor?
Ağır işlerde çalışıyoruz diye yakınan erkek görmedim ama masa başında çalıştığı halde eşitlik adı altında ayrımcılık isteyen bir sürü kadın var.
Feminizm kadın erkek eşitliğini savunur, en çok da hukuktaki bu ayrımcılığa ses etmeleri gerekiyor.
Feminist birisi "biz eşit değil miyiz? Neden güçsüz tarafmışız gibi bize ayrımcılık tanınıyor?" demesi lazım.

Öyle demeyin hocam onlar biyolojik olarak bizden üstünler.

İşte sizi bu zihniyete getiren sistemin eleştirisini yapıyoruz biz. Bu soruyu sorman bile kadın ve erkek eşitsizliğinin göstergesidir. Sorsak kadın - erkek zaten eşit sen saçmalıyorsun dersiniz ama görün bakın cevaplara. Erkek olmayı üstünlük olarak görenlerin sayısına bakın sonra feminizmin eleştirisini yapın.

Birçok kişi fiziksel üstünlükten bahsetmiş fizikselden kastınız kas gücü ise bu doğru olabilir fakat biyolojik olarak kadınlar erkeklerden daha dayanıklıdır. Östrojen hormonu bunun en önemli kanıtıdır.
Konu sahibi diğerlerinin fikirlerini merak etmişdir. Zaten bu konuların günümüzde çok tartışılma nedenlerinden biri feminizm. Fiziksel güç konusuna neden bu kadar takıldınız bu arada? Zaten bu soru sorulduğunda akla gelen ilk şey. Kadınlara saygım sonsuz ama erkeklerin her lafına takılan, her erkeği aynı sanan feministlere gram saygı duymuyorum.

Erkek olmak üstünlük mü? Basit bir soru ben kısa soru sordum siz uzun cevap yazın.

Değil. Sırf erkek veya kız olmanın üstünlükle gram alakasının olmadığını artık anlamak lazım. Yok sonsuz nafaka yok daha güçlüsün yok hakların daha az falan bunlar hikaye. Ya zaten 21. yüzyılda yaşıyoruz. Artık feminizm falan bunları geçmemiz lazım.

Geri
Yukarı