Erkeklerde boy uzama süreci

fireofsun

Hectopat
Daha fazla  
Selam. 17 yaşından sonra boy uzamasını hızlandırmak için ne yapmak gerekli ve de eğer uzarsa en fazla kaça kadar uzar?

Sana ilaç tavsiye etsek de bunlar zararlı olan ilaçlar ve kansere giden yolu var. Sakına ilaç almayın! Yavaş yavaş uzayacaktır. Uzatanda kısaltanda Allahtır.

Yok ya ne ilacı asla kullanmam sırf böyle bir konu için :D Yani genellikle süte ağırlık verdim de ben, başka yok hiç.

İmkanın varsa bol bol köy yoğurdu ye. Hatta günlük kendine bir kota koy onun altına düşme. Onun haricinde boy uzatıcı egzersizler yapabilirsin... Mesela barfiks çekme pozisyonunda kendini sallandır, bu gerçekten işe yarıyor. Benim boyda aşağı yukarı 182 CM falan var. :)

Aslında bu kişiden kişiye değişen bir şey. 16 yaşına kadar 160 cm olup 20 yaşına kadar 180 cm olan arkadaşım da var, 15 yaşında 175 cm olup 25 yaşında hala 175 cm olan arkadaşım da var. Ben 18 yaşıma kadar uzadım mesela. Bence bununla ilgili bir uzmandan yardım alın.

Ya konuyu öyle uzmana doktora falan bulaştırmak istemiyorum hiç. Yani kendi çapımda bir şeyler yapıp öyle uzamak daha uygun geliyor

Genetik bir şey bu. 15 yaşındayım 75 kilo ve 1,80'im. Ama vücut geliştirme ile uğraşıyorum ben. 20 yaşına kadar uzadın uzadın. Uzamadın kalırsın :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı