Erkeklerin bebek gibi mızmızlanması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhabalar öncelikle bu yazım bakmakla yükümlü olduğu birileri olmayan erkeklere yöneliktir. Beni hemen kadın düşmanı ilan etmeyin 😃 Bu yazıda anlatacaklarımı herhangi bir kadının yapması zorunlu değil.

İlk olarak ekonomi hakkında bildiklerimizi söyleyelim: evet ekonomi kötü alım gücü düşük aldığın asgari ücretle bir arabayı almak için sen 100 ay para biriktirirken amerikada ki adam 10 ay para biriktiriyor. Evet aldığın paranın %60’ından fazlası kiraya gidiyor. Evet bunların üstüne birde ev sahibin kirayı piyasanın çok üstüne çıkarttı.

Bu yazıyı okurken triggerlanıp, şu an ki hükümetin destekleyicisi olduğumu iddia edebilirsiniz, önemli değil.

Dostum, 20’li yaşlarındasın enerjinin tavan olduğu dönemdesin, bakmakla yükümlü olduğun ailen yok. Yaşadığın ülkede kaos yok, istediğin yerlere gidip gelebiliyorsun. Ama sen yatıp ekonomi hakkında sızlanıyorsun, hemen yazcaksınız “yhaa abi ama ben okul okuyorum benim çalışmamam gerekiyor yhaa avrupadaki gençlerin yaşamı çok güzel yhaaa” Evet seni korkak herif, onların yaşamı çok güzel, istedikleri her şeyi çalışmadan elde ediyorlar. Sen ise okuldan aldığın kıçı kırık bursunla geçinmeye çalışıyorsun. Çok adaletsiz değil mi? Yapacak bir şey yok sen Avrupa’da doğmadın sen rahat Avrupa bebeleri gibi değilsin her istediğin olmucak. Ee sen bu durum hakkında ne yapıcaksın? Tüm suçu ekonomiye atıp, yatağına mı gömüleceksin? Yoksa hiç bir şeyi bahane etmeden kendi sınırlarını zorlayarak hayatının en iyi noktasına mı geleceksin? Dostum 20’li yaşlarında enerjinin tavan olduğu bir dönemdesin ve erkeksin erkek! Kadınla erkeğin hiç bi farkı kalmadı bu dönemde. Sanki hiç gücünüz yokmuş gibi sanki hiç dayanamıcakmış gibi davrandığınız için kadın gibisiniz! Hatta bunu demem kadınlara hakaret olur, kadınlara bu güç verilse bu gücü kullanırlar. Ama sen ne yapıyorsun? Embesil gibi tüm gençlik yıllarını sanki kendin değilmişte devlet mahvetmiş gibi davranıyorsun. Git çalış dostum git çalış 2 işte birden çalış abur cubur yeme, arkadaşlarınla her gün dışarda olma ayda 1 kez çık, telefonunu iphone 11 yapma, netflix alma, spotify alma, kulaklık alma, işten çıktıktan sonra spora git, manita yapma.

Dayanıcaksın dostum dayanıcaksın çünkü sen erkeksin, yapabileceklerinin bir sınırı yok. Tek rakibin zihnin. Zihnin sana bunları yapamıcağını söylüyor ama yapabilirsin.

“yhaa ama abi ben insanım ya kendimi niye o kadar zorluyum ya hayattan zevk almak istiyorum” Seni tavuk! O zihninin oyununa geliyorsun! Uzun zaman acı çekiceksin evet, zevk almayı unutucaksın evet ama bir zaman gelicek acıdan zevk alıcaksın, başarının getirdiği hisse bağımlı olacaksın.

Tabii ki bu yazdıklarımdan hiç birini uygulamak zorunda değilsiniz. Erkeklik gücünü kullanamayan, embesil zihnen yatalak olan birisi olarak hayatınıza devam edebilirsiniz sizin tercihiniz.

You don’t know me son!

Evet, şikayet etmeye hakkınız yok değilde şikayet ettikten sonra napılmalı, napılmamalı denseydi keşke. tozpembe hayat yok demiş ama derken desteksiz direkt bunu demesi kargaşaya sebebiyet vermiş. kendisi bir örnek üzerinden de açıklasaydı keşke. Daha sonrasında bağlamından iyice kopmuş. amacı yanlış aktarmış, instagramdaki milyoner_31 hesapları gibi bir boş umut aşılayan motivasyon konuşması havası var.
Gerçek motivasyon sayfalarının nicklerinde s**stilyoner ve p***olyoner olur.

Ankaradayım ben hocam ankamall de izleyeceğim
VAAY kardeşim bende Ankara'dayım kaça buldun bileti?

IMAX buralarda nerde var hocam?
1690756647399.png

Daşşak geçmek için açılmış sayfalar oluyorlar hocam çoğunlukla
Öyle zaten :D En azından yalan değil biz daşşak geçiyoruz vibesi var. Diğerleri ayakta uyutuyor ve onların adminlerı 16-18 yaşında babasının cebine tutunan tipler :D iki kurs satarımda cebime para girer diye düşünüyorlar.

Gerçek motivasyon sayfalarının nicklerinde s**stilyoner ve p***olyoner olur.

VAAY kardeşim bende Ankara'dayım kaça buldun bileti?
134 tl internetten aldım bildiğiniz 2 hafta uğraştım adam gibi hiçbir seansta bilet bulamadımda ancak perşembe gününe saat 9 için buldum . Okula gider gibi uyanacağız

134 tl internetten aldım bildiğiniz 2 hafta uğraştım adam gibi hiçbir seansta bilet bulamadımda ancak perşembe gününe saat 9 için buldum . Okula gider gibi uyanacağız
Ucuz gene hocam, bir deneyeyim. Film ne zamana kadar gösterimde?

Öyle zaten :D En azından yalan değil biz daşşak geçiyoruz vibesi var. Diğerleri ayakta uyutuyor ve onların adminlerı 16-18 yaşında babasının cebine tutunan tipler :D iki kurs satarımda cebime para girer diye düşünüyorlar.
Ayak fotografı ticareti filan yaptıklarını anlattıkları videoları var reelste arada sırada karşıma çıkıyor gülmekten ölüyorum

Ucuz gene hocam, bir deneyeyim. Film ne zamana kadar gösterimde?

Bu gidişle uzun süre kalır gibi.

Ayak fotografı ticareti filan yaptıklarını anlattıkları videoları var Reels'te arada sırada karşıma çıkıyor gülmekten ölüyorum.

Aklıma arkadaşının sevgilisinin ayak fotoğrafını gizlice çekmeye çalışırken flashı patlayan adam geldi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı