Erkeklerin küpe takması günah mı?

Erkeğin kadına benzemesi.
Kadının da erkeğe benzemesi olayi yanlıştır ve günahtır.
Bu olaya göre değerlendirelim.

Tanrı evreni belirli kurallar içerisinde yaratmıştır. Bu temel fizik kurallarının yanında biyolojik denge de hakimdir. Dişi/Erkek dengesi canlılık için elzem bir durumdur.
Bu bağlamla dişileri dişiliğini, erkeklerin ise erkekliğini korumaları gerekmektedir.

Küpeden bağımsız olarak her konuda bunu düşünüp uygulamak normal olanıdır. Tercih kişiye kalmış.
Tek hücreliler, bazı kertenkeleler ve omurgasızlarda niye "Erkek dişi dengesi" yok?

Hocam doğruda erkeklerin erkekliğini kadınların kadınlığını koruması diyorsunuzda peygamber efendimizin saçları uzunmuş? Ne kadar doğru bilmiyorum ama söylemek istedim. Ayrıca günah olsa kim takar sanarsın hiç günah işlemiyoruz.

İyi de ben küpe takmak günah demedim ki. "...küpeden bağımsız olarak..." yazmıştım. Bunun muhakemesini vicdan kendi yakarak kendisi karar verir.
Uzun saçta vs. bir problem yok ki zaten. İslam akıl dinidir, düşünüp kendi kararınızı kendiniz verin diyorum sadece.

Tek hücreliler, bazı kertenkeleler ve omurgasızlarda niye "Erkek dişi dengesi" yok?
Cinsiyetlerin 2 adet olmadığını, cinsiyet tanımının her canlıda aynı olmamasından kaynaklı olarak ikiden fazla cinsiyetin bir arada bulunduğu bilmekteyim. Bu bağlamda senin verdiğin örnekler çok yüzeysel.
Bunu konuşmak için öncelikle cinsiyetlerin evrimi üzerinde okumalar yapmak lazım. Biyolog olmadığım için temel bilgi olarak aktarım yaptım sadece.

Sen Osmanlı Halifesi misin hocam 😂
Fetva verdiğine göre kendisi şeyh-ül ulema olmalı.

Gunah değil mekruhtur. Türkiye'de yaşıyorsanız vazgeç. Homo erectus saldırısına uğrarsin.
Eskisi gibi olduklarını düşünmüyorum insanların şahsen. Trabzon gibi yerde küpe ve oje ile dolaşıyorum, kimsenin ters baktığına rastlamadım. Ki zaten küpe kullanımı erkeklerde çok yaygınlaştı.

Geri
Yukarı