Erkekte iki göğüste de ağrı ve acı neden olur?

Bazı yönleriyle yanlış bir yorum olmuş. Ergenlikte jinekomasti sık görülen bir problem olmakla beraber çok fazla sebebi olabilir. Ana sebepleri arasında prolaktin yükselmesi, hormon dengesizliği, dht dengesizliği gibi sebepler bulunur. Bunları doğru anda kanda tespit etmek zor olmakla beraber ergenlik döneminde referans değerleri insandan insana değişiklik gösterdiğinden kan testinden ziyade elle muayene daha sağlıklı olur.

Yaşınızı belirtir misiniz? Aynı zamanda dokununca orada toplanan bir doku olduğunu hissediyorsunuz değil mi?
Gerisini doktor halleder zaten. Kan, marker falan temel yapılması gereken testler o an yazdım. Elle muayene, tomografi, MR vs seçenekler doktor bilir zaten ben eczacı olduğum için ilaç sordum benim alanımdan yardımcı olmak için o da yokmuş. Konu sahibine geçmiş olsun.

Gerisini doktor halleder zaten. Kan, marker falan temel yapılması gereken testler o an yazdım. Elle muayene, tomografi, mr vs seçenekler doktor bilir zaten ben eczacı olduğum için ilaç sordum benim alanımdan yardımcı olmak için o da yokmuş. Konu sahibine geçmiş olsun.

Hocam hormon düzenleyici, doktor reçetisi zorunlu olmayan bir ilaç biliyor musunuz yakın zamanda doktora gidemeceğim de.

Arkadaşlar bu sorun 3.5-4 aydır var M3M3 uçlarımda dokununca acı üstüne yatınca acı var ağrı yok ama internetten baktığım da tıkalı damar, tümör, M3M3 hastalıkları gibi sorunlar gördüm ve tedirgin oldum örnekler kısaca şunlar;

Tarayıcıda arattığımda: Erkeklerde memede şişlik ve dokununca ağrı, genellikle kronik karaciğer rahatsızlıkları, yaşlılık, genetik hastalıkları, şişman olma durumu ve tümörler gibi çeşitli hastalıklardan kaynaklanır. Erkeklerde bu sorun genellikle ergenlik döneminde meydana gelir.

Diğer sosyal sitelerde: https://eksisozluk.com/ergenlik-memesi--1185319

Ekşi sözlükte belirtildiği gibi ergenlikte hem kızlarda hem de erkeklerde görülebiliyor 2-3 ay sürüp geçen de varmış bir yıl süren de doktorluk bir durum mu bilmiyorum ama burada kimsenin bu durumu tamamen anlayacağını düşünmüyorum sadece yaşayıp çözenlere ve önerisi olanlara söylüyorum doktora zaten gideceğim.

1000 saniye konu yasağından merhaba arkadaşlar ağaç oldum meyve verdim :D
Ben hiç yaşamamış olsam da ergenlikten dolayı bir durum. Sınıf arkadaşımda ilk görüp dokunduğumda çok garip hissetmiştim o ne ya bezelye gibi

Gerisini doktor halleder zaten. Kan, marker falan temel yapılması gereken testler o an yazdım. Elle muayene, tomografi, mr vs seçenekler doktor bilir zaten ben eczacı olduğum için ilaç sordum benim alanımdan yardımcı olmak için o da yokmuş. Konu sahibine geçmiş olsun.

Haklısınız ben sadece ufak bir dokunuş yaptım yorumunuza yoksa bahsettiğiniz şeylerin anlatmak istediği tamamen doğru.

Aynı sorunu ben ve babam da ergenlikteyken yaşadık. Süt toplanıyor diyor bizimkiler. Yine de doktora gidebilirsiniz veya gidin tabii.

Hocam geçti mi acı ağrı vs kaldı mı doktora gittiniz mi ilaç vs hepsini cevaplar mısınız?
Doktora gitmedim. Şu anda ağrısı yok ancak birkaç sene hep meme ucuma hafif de olsa bastırdığımda ağrıyordu. Hiç ilaç kullanmadım. Yine de dediğim gibi bastırınca ağrıma hissi senelerce sürdü. Siz doktora gidebilirsiniz tabii. Allah korusun, kist falan olmasın.

Geri
Yukarı