Erken yaşta spor yapmak boy uzamasını durdurur mu?

Snuffy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Yaşım 14 ve yaz tatilinde gym e kilo vermek için yazılacağım. Bazı arkadaşlarım boyun uzamaz vs. dediler. Cidden uzamaz mı yoksa kas yapmaya çalışırsam mı uzamaz?

Merhaba öncelikle. Yaşım 14 ve yaz tatilinde gym e kilo vermek için yazılacağım. Bazı arkadaşlarım boyun uzamaz vs. dediler. Cidden uzamaz mı yoksa kas yapmaya çalışırsam mı uzamaz?
Squat gibi belinize yük binecek hareketleri yapmazsanız veya doğru(nizami) formda yaparsanız sıkıntı çıkmaz.Hatta kas çalışmak büyüme plaklarını ve hormonlarını tetiklediği için boy uzamasına yardımcı olabilir.

Hayır olmaz,sakatlanmazsan sorun yok.Deadlift,Bench press ve Squat hareketlerini düzgün formda kiloları yavaşça artırarak yaparsan çok iyi gelişirsin.Ben başladığımda 1.74 tüm şuan 1.83 üm.

Omurgana yük bindirme onun dışında sorun yok squat, leg press, shoulder dumbell press, standing calf raises gibi hareketler.

Yanlış bilgi verme.Squat çok faydalı bir hareket.15 yaşımdan beri powerlifting yapıyorum boyum gayet de uzadı.Benimle birlikte yapan arkadaşlarımın da uzadı.
Dostum 3 yıldır ben de sporla uğraşıyorum. Ben sana squat yapma demedim, omurgana yük bindirmemeye çalış dedim. Çok ağır kiloda yapmadığın ve doğru formda yaptığın sürece bir şey olmaz. Squat zaten doğru yapıldığında omurgayı güçlendirir bile.

Dostum 3 yıldır ben de sporla uğraşıyorum. Ben sana squat yapma demedim, omurgana yük bindirmemeye çalış dedim. Çok ağır kiloda yapmadığın ve doğru formda yaptığın sürece bir şey olmaz. Squat zaten doğru yapıldığında omurgayı güçlendirir bile.
Dostum yukarıda Kerem adlı kişiye dedim sana değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı