Ermeni soykırımı gerçek mi?

Yukarda var bir tanesi.
Ve üstte soykırım diyen elemanda sanırım öyle.
Hocam, şöyle bir durum var. İlla arkadaşın P*K ya da Ermeni diasporası ile bağlantısı olacak diye bir şey yok. Bir araştırma, makale, o döneme ait gazete, kitap vs vs.. okumuştur ve aklında oluşan yorumlamayı yazıyordur.

Yanlış anlaşılmasın, arkadaş kimdir, necidir bilmem. Savunmuyorum da... Ermeni soykırımının olduğuna dair bir kanıt olmadığını ve kaynakların, İngilizlerin g*tünün olduğunu söylüyorum. Birkaç kışkırtılmış Ermeni'nin isyan çıkarması ve o isyanın bastırılmasından ibaret.

Ama siz bu şekilde kişiyi, hedef gösterirseniz, kişi korkar. Yukarıda ne güzel sormuşunuz "Kaynak nedir?" diye. Eğer cevap vermezse, kale bile almayın. Beğenmeme butonuna tıklayın ve sürekli alıntılayıp "kaynak nedir?" diye sorun.

Bakü kurtarılmaya gidilirken bir kısım katledildi. Ancak bu öldürülenler de savaş sırasında bize ihanet eden ermenilerdi. Yani Türkler de soykırım yaptı ancak bunu ermenilere misilleme olarak yaptı. Şu an asıl sorun türklerin 1.5 milyon ermeni öldürdüğü söylenirken ermenilerin suçsuz sayılması.

2. abdulhamid döneminde ermeni çeteler Hakkari ve yakın bölgelere inerek katliam yapıyordu hamidiye alayları abdulhamid tarafından görevlendirilerek bir tane silahllı ermeni kalmayana kadar öldürüldü sonrasında çarlık iç savaşında kurulan ermeni hükümeti türklere ciddi ciddi katliam hatta soykırım yaptı orada yaşayan yaşlılar eğer kazım paşa gelmeseydi yok olurduk diye videoları var enver paşanın kafkas harekatı sırasında öldürdüğü ermeni askerlerle birlikte kıyım soykırım sayısına kadar ulaşıyor fakat unutmayalımki onların bize saldırması ile oldu bu olay ve hiçbir masuma zarar gelmedi sadece çeteler öldürüldü. Ne olursa olsun abdulhamidde enverde kazımda atamızdır yaşasın kafkas İslam ordusu, hamidiye alayları.

Biliyorsunuz ki günümüzde çoğu devlet ermeni soykırımını tanımaya başladı. İnternette araştırırken objektif bakış açısıyla bu konuya yaklaşan kimseyi doğru düzgün göremedim, bir de size sorayım dedim.

Ermeni soykırımı denen yalanın yalan olduğunun en net delilini ben sana açıklayayım; sen bir arkadaşını dövmek istesen bunu en güçlü kuvvetli anındamı yaparsın yoksa en zayıf takatsiz ve hasta olduğun anda mı yaparsın? Osmanlı eğer ermenilere soykırım yapmak isteseydi bunu devletin güçsüz olduğu ve yıkılmaya ramak kala değil en güçlü kuvvetli olduğu anda yapardı şimdi meseleyi anladığını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı