Ertesi gün hapı ne sıklıkla kullanılabilir?

yigidyum

Kilopat
Makaleler
1
Selam herkese. Bilindiği gibi ertesi gün haplarının ciddi yan etkileri bulunuyor. Fakat buna rağmen kullanılması zorunlu durumlarda kalabiliyor kadınlar.

Benim merak ettiğim yılda kaç defa kullanılabilir? Ve minimum kullanım sıklığı nedir? Örneğin 2-3 ayda bir kullanılabilir mi?

İnternette çok bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim :)

Bir ay içerisinde maksimum 1 adet kullanılması gereken bir ilaç. 2 ay üst üste kullanmak zorunda olduğumuz oldu ama ciddi yan etkileri oldu hiç tavsiye etmem sinir stres bırakmıyor karşı cins için açıkçası tüm dengesini bozuyor.
Katılıyorum, hormonsal dengeleri alt üst ediyor. Fazla kullanımı kesinlikle zararlı. Zaten artık çok mecbur kalınınca kullanılıyor. Condom varken kullanmamak bilmiyorum yani çok saçma. Et ete değmeli huyumuzdan lütfen vazgeçelim.

Gebelik durumu olsa ayrı dert, bakteri kapsan ayrı dert.

Tabii ki öyle. Condom sadece hamilelik riski ortadan kalksın diye üretilmiş zanneden yığınla insan var ülkede ve hatta dünyada. Hastalıkların önüne geçebildiğini bilen kişi sayısı çok az. Hastalık dediğim de sadece cinsel hastalıklar değil. Eşin, sevgilin bile olsa ikinizde temiz insanlar bile olsanız dediğiniz bakteri türevlerinden hastalık kapabilir insan. Condom kullanımı büyük ölçüde bunların önüne geçer.

@turkolodiyo Benim de bir kere kondom yırtılması başıma geldi. O zaman kullanmıştık. Kısa zaman önce oldu diye düşündüm tekrar olursa kullanabilir miyiz diye. Mümkün olduğunda kaçmak gerek demek ki…

5-6 Defa ayda kullandığı olduğu kız arkadaşımın. Bir yan etkisi yoktu
Dostum umarım uzun vadede soruna yol açmaz. Biraz fazla gibi geldi.
Türkiye'de Eskort harici ilişkiye girip hastalık kapan kaç insan var? Hepsi O kondom markalarının oyunları. İnsanları korkutup almaya zorlaması. Amerika-Afrika olsa anlarım da Türkiye'de çok zor hastalık kapman.
Biyoloji hocam anlatmıştı, Cerrahpaşa’da staj yaparken günde 15-20 tane HIV+ çıkıyormuş. Çoğu da Antalya’da vs. yabancı uyruklu insanlardan kapmış. İlginç.
@LOTR Manyağı Katılıyorum bu arada. Yarım saatlik zevk için bunca şeyi riske atmaya değmez.

Tabii ki öyle. Condom sadece hamilelik riski ortadan kalksın diye üretilmiş zanneden yığınla insan var ülkede ve hatta dünyada. Hastalıkların önüne geçebildiğini bilen kişi sayısı çok az. Hastalık dediğim de sadece cinsel hastalıklar değil. Eşin, sevgilin bile olsa ikinizde temiz insanlar bile olsanız dediğiniz bakteri türevlerinden hastalık kapabilir insan. Condom kullanımı büyük ölçüde bunların önüne geçer.
Büyük olasılıkla önüne geçse bile deri yolu ile bulaşanlarda duruyor hâlâ, kondom kullanmayan ile eakorttan sonra çubuğuna mikrop kırsın diye limon sıkan Burdurlu Ahmet amcanın mantığı aynıdır. 😶

Geri
Yukarı