Erzincan nasıl bir yer?

Rakım olarak yüksek bir platoda. Deprem bölgesi olduğu için evler maksimum 4 katlı. Düzenli bir şehir. Kışları soğuk ve eskiden genelde kar yağışlı yazları ise sıcak sayılabilir ve kuraktır. Sosyal aktivite olarak beklentide olmayın. Erzincan tulum peyniri çok güzeldir tavsiye ederim.

Rakım olarak yüksek bir platoda. Deprem bölgesi olduğu için evler maksimum 4 katlı. Düzenli bir şehir. Kışları soğuk ve eskiden genelde kar yağışlı yazları ise sıcak sayılabilir ve kuraktır. Sosyal aktivite olarak beklentide olmayın. Erzincan tulum peyniri çok güzeldir tavsiye ederim.

Sosyal aktiveyle işim yok hocam taşınmayı düşünüyorum.

Erzincan nasıl bir yerdir gitmeyi düşünüyorum.
Anlatabilecek arkadaşlar yazarsa sevinirim.

1-doğma büyüme Erzincan lıyım ve hala erzincan’da yaşıyorum.
En büyük artılarından biri hırsızlık hiç yok neredeyse geçen gün bisikleti kilitlemeden bıraktım 30 dakika boyunca kimse çalmamış:)
2-dümdüz bir şehir (merkez ilçesi) en ufak bir tepe bile yok şehirde :)
3- eksilerinden biri de ova olması verimlilik olarak fena olmasa da kesinlikle çok çökek ve kalitesiz bir havası var :/
Nüfus Tunceli Bayburt'dan falan fazla ama çok değil tüm ilçelerle beraber 250.000 anca vardır.

Genel olarak güzel ve sakin bir şehir ama sosyal aktivite bakımından da geride neredeyse hiç teknoloji mağazası yok burada :(

Geri
Yukarı